Իտալիայի կառուցապատող ընկերությունների ասոցիացիան հետաքրքրված է Հայաստանում գործունեությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը նոյեմբերի 15-ին հանդիպել է Իտալիայի կառուցապատող ընկերությունների ազգային ասոցիացիայի (ANCE) ղեկավարության հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ասոցիացիայի կողմից Հայաստանում գործունեություն ծավալելու հնարավորությունները: Նախագահ Սարգսյանն առաջարկել է դիտարկել Գյումրիի հին շինությունների վերականգնման հնարավորությունները: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ ասոցիացիայի ներկայացուցիչներն առաջիկայում կայցելեն Հայաստան՝ տեղում ծանոթանալու գործարար ու ներդրումային միջավայրին, փոխգործակցության հնարավորություններին ու ուղղություններին:
Իտալիայի կառուցապատող ընկերությունների ազգային ասոցիացիան, որը հիմնվել է 1946 թվականին, ընդգրկում է շուրջ 20 հազար մասնավոր ընկերություն, որոնք մասնագիտացած են բնակելի, կոմերցիոն և արդյունաբերական շինությունների, ենթակառուցվածքների զարգացման, ռեստավրացիոն աշխատանքների, շրջակա միջավայրի պահպանության ոլորտներում: Ասոցիացիան գործում է 92 երկրներում:

Italy’s ANCE to dispatch representatives to Armenia to explore opportunities for partnership
YEREVAN, NOVEMBER 16, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian has met with executives of ANCE - ASSOCIAZIONE NAZIONALE COSTRUTTORI EDILI - the national association of constructors, on November 15 in Rome, Sarkissian’s Office said.
The meeting focused on possibilities of ANCE’s activities in Armenia.
Sarkissian recommended considering the possibilities of renovating the old buildings of Gyumri, Armenia’s second largest city.
ANCE said its representatives will soon visit Armenia to study the business and investment climate, as well as partnership opportunities.
Founded in 1946, ANCE encompasses nearly 20,000 private companies engaged in commercial, industrial real estate construction, infrastructure development, re-construction and environmental protection. ANCE operates in 92 countries worldwide.