Բակո Սահակյանը Փարիզում հանդիպում է ունեցել Ֆրանսահայ միությունների համակարգող խորհրդի համանախագահության հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 15-ին Փարիզում հանդիպում է ունեցել Ֆրանսահայ միությունների համակարգող խորհրդի համանախագահության հետ'
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, արծարծվել են Արցախ-Ֆրանսիա կապերին, ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահը երախտագիտություն է հայտնել Ֆրանսահայ միությունների համակարգող խորհրդին Արցախին հատուկ ուշադրություն դարձնելու համար՝ հույս հայտնելով, որ համագործակցության բարձր աստիճանը կպահպանվի նաեւ ապագայում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Ֆրանսիայում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of Artsakh meets co-chairs of Coordinating Council of Armenian Organizations of France in Paris
President of Artsakh meets co-chairs of Coordinating Council of Armenian Organizations of
France in Paris
YEREVAN, NOVEMBER 16, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan on November 15 met in Paris with the co-chairs of the Coordinating Council of Armenian Organizations of France, the Presidential Office told Armenpress.
Issues on the Artsakh-France ties, the domestic and foreign policy of Artsakh, the Azerbaijani-Karabakh conflict settlement were touched upon during the meeting.
The President extended his gratitude to the Coordinating Council of Armenian Organizations of France for their emphasized attention to Artsakh voicing hope in preserving the high level of cooperation in the future.
Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Armenia to France Hasmik Tolmajian and other officials participated in the meeting.