Միլանում առնվազն յոթ մարդ Է տուժել մետրոյում տեղի ունեցած միջադեպի հետեւանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նոյեմբերի 15-ի առավոտյան առնվազն յոթ մարդ Է տուժել Միլանի մետրոյում այն բանից հետո, երբ գնացքը կտրուկ արգելակել Է: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Rainews24 հեռուստաալիքը:
Ինչպես վկայում են իրադարձությունների վայրում ականատեսների կողմից արված տեսակադրերը, մետրոյի կայարան են ժամանել շտապօգնության մի քանի մեքենաներ եւ ոստիկանությունը: Կատարվում Է տուժածների տարհանում: Նրանցից մեկին դուրս են բերել պատգարակով, բայց գիտակցությունը տեղն Է եղել, նրան տարել են շտապ օգնության մեքենայով: Կասկածում են, որ կոտրվել Է նրա ոտքը:
Տուժել Է յոթից մինչեւ տասը մարդ, ծանր վնասվածքներ նրանք չունեն:
Նախնական տեղեկությունների համաձայն, արտակարգ պատահարի պատճառը դարձել Է շարժակազմի կտրուկ արգելակումը՝ կապված Էներգիայի մատակարարման խափանման հետ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Милане не менее семи человек пострадали в результате инцидента в метро
Не менее семи человек пострадали в четверг утром после того, как поезд миланского метро резкое затормозил. Как передает Арменпресс, об этом сообщает телеканал Rainews24.
Как свидетельствует видеокадры очевидцев с места событий, к станции метро прибыли несколько машин скорой помощи и полиция. Ведется эвакуация пострадавших. Одного из них вынесли на носилках, но в сознании и увезли на скорой помощи. У него подозревают перелом ноги.
Пострадали от семи до десяти человек, тяжелых травм у них нет.
По предварительной информации, причиной ЧП стало резкое торможение состава, вызванное перебоем с подачей энергии.