ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են. վարորդներին խորհուրդ է տրվում մարզեր երթևեկել ձմեռային անվադողերով
ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են. վարորդներին
խորհուրդ է տրվում մարզեր երթևեկել ձմեռային անվադողերով
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 15-ին ժամը 10:20-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից, Լոռու մարզի Վանաձոր, Ստեփանավան, Տաշիր, Սպիտակ, Արագածոտնի մարզի Ապարան քաղաքներում, Արագածի տարածաշրջանում, Դիլիջանի ոլորաններում, Բերդ-Ճամբարակ ավտոճանապարհին առկա են տեղումներ ձյան տեսքով:

Дороги на территории Армении, в основном, проходимы
Министерство по чрезвычайным ситуациям Армении сообщает, что 15 ноября, по положению на 10:20, автодороги  на территории республики, в основном, проходимы. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МЧС Армении.
Осадки в виде снега наблюдаются в городах Степанаван, Ванадзор Ташир, Спитак Лорийской области, Апаран Арагацотнской области и в районе Арагаца, на серпантинах Дилижана, автодороге Берд-Чамбарак. В городе Берд Тавушской области – туман.
Всем водителям рекомендуется ездить в регионы на машинах, оборудованных исключительно зимними шинами.