ՀՀ ԶՈՒ հումանիտար առաքելության խումբը Սիրիա կմեկնի հուշագրային գործընթացների ավարտից հետո. Դավիթ Տոնոյան
ՀՀ ԶՈՒ հումանիտար առաքելության խումբը Սիրիա կմեկնի հուշագրային
գործընթացների ավարտից հետո. Դավիթ Տոնոյան
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ զինված ուժերի հումանիտար առաքելության խումբը Սիրիա կմեկնի հուշագրային գործընթացների ավարտից անմիջապես հետո: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նոյեմբերի 12-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ընթացքում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանը:
«Հիմա ավարտվում են նյութատեխնիկական ապահովման որոշ հուշագրային գործընթացները։ Դա կարող է շատ արագ ընթանալ, կարող է լինել մինչև տարվա վերջ, կարող է լինել մինչև հաջորդ տարվա սկիզբ։ Խումբն ամբողջությամբ պատրաստ է, ու կարող է մեկնել այդ գործընթացի ավարտից անմիջապես հետո»,- ասաց Տոնոյանը։

Humanitarian mission of Armenian MoD to be dispatched to Syria after some memorandum procedures are fulfilled
Humanitarian mission of Armenian MoD to be dispatched to Syria after some memorandum
procedures are fulfilled
YEREVAN, NOVEMBER 12, ARMENPRESS. Humanitarian mission of Armenian Defense Ministry will be dispatched to Syria after some procedures prescribed by memorandum are fulfilled, ARMENPRESS reports acting Defense Minister of Armenia David Tonoyan told the reporters during a press conference at the ministry.
“At the moment some memorandum procedures over material and technical supply coming to end. It can end very quickly, maybe until the end of the year or the beginning of the next year. The group is fully ready and can be dispatched immediately after the completion of the procedure”, Tonoyan said.