Բելգիայի եւ Մեծ Բրիտանիայի վարչապետների ավտոշարասյունը վթարի Է ենթարկվել
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ավտոշարասյունը, որով ընթանում Էին Բելգիայի եւ Մեծ Բրիտանիայի վարչապետներ Շառլ Միշելը եւ Թերեզա Մեյը, նոյեմբերի 9-ին վթարի Է ենթարկվել Բելգիայի ավտոմայրուղում, տուժել Է երկու ոստիկան:
Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է DH.be հրատարակությունը՝ վկայակոչելով աղբյուրներ: Ոստիկանության կողմից միջադեպի պաշտոնական հաստատում դեռեւս չի եղել: Բելգիայի վարչապետի մամուլի ծառայությունն ավելի վաղ հայտնել Է, որ նա բրիտանացի պաշտոնակցի հետ նոյեմբերի 9-ին երկրի հարավի Մոնս քաղաքի զինվորական գերեզմանատուն Է այցելել Առաջին համաշխարհային պատերազմի ավարտի 100-ամյակին նվիրված հիշատակի միջոցառումների շրջանակներում:
Հրատարակության տվյալներով՝ միջադեպը տեղի Է ունեցել E42 ճանապարհով կառավարական ավտոշարասյան Մոնսի ուղղությամբ ընթացքի ժամանակ, որտեղ գտնվում Է Եվրոպայում ՆԱՏՕ-ի միացյալ ուժերի գերագույն գլխավոր հրամանատարի շտաբը: Ճշտվում Է, որ վարչապետներին ուղեկցող ոստիկան մոտոցիկլավարները մխրճվել են իրենց առջեւ հայտնված ավտոմեքենայի մեջ, ինչից հետո ընկել են ճանապարհի վրա: Նրանց հոսպիտալացրել են, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Кортеж премьеров Бельгии и Великобритании попал в ДТП, пишут СМИ
Кортеж, в котором передвигались премьеры Бельгии и Великобритании Шарль Мишель и Тереза Мэй, попал в аварию в пятницу на автостраде в Бельгии, пострадали двое полицейских, как передает Арменпресс, об этом сообщило издание DH.be со ссылкой на источники.
Официального подтверждения инцидента от полиции пока не поступало. Пресс-служба бельгийского премьера сообщала ранее, что он вместе с британской коллегой посетил в пятницу военное кладбище в городе Монс на юге страны в рамках памятных мероприятий, приуроченных к 100-летию окончания Первой мировой войны.
По данным издания, инцидент произошел во время передвижения правительственного кортежа по шоссе E42 в направлении Монса, где расположен штаб верховного главнокомандующего объединенных сил НАТО в Европе.
Уточняется, что сопровождавшие премьеров полицейские мотоциклисты врезались в оказавшийся перед ними автомобиль, после чего упали на дорогу. Они были госпитализированы.