Կառավարությունն առաջարկում է նախագահի նստավայրը տեղափոխել Բաղրամյան 26, վարչապետինը՝ Կառավարության տուն, համար 1
Կառավարությունն առաջարկում է նախագահի նստավայրը տեղափոխել Բաղրամյան 26,
վարչապետինը՝ Կառավարության տուն, համար 1
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունն առաջարկում է տեղափոխել ՀՀ նախագահի և վարչապետի նստավայրերը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այսպիսի որոշում ընդունվեց նոյեմբերի 8-ին կայացած կառավարության նիստում:
«Կառավարությունն առաջարկում է «Պաշտոնատար անձանց գործունեության ապահովման սպասարկման և սոցիալական երաշխիքների մասին» օրենքում կատարել փոփոխություն և Հանրապետության նախագահի նստավայրը Մաշտոցի, 47 հասցեից տեղափոխել Բաղրամյան, 26, իսկ վարչապետի նստավայրը Բաղրամյան, 26 հասցեից տեղափոխել Հանրապետության հրապարակ, Կառավարության տուն, համար 1»,- ասաց Արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանը:
Համապատասխան օրենքում փոփոխություններ ու լրացումներ կատարելու կառավարության առաջարկը կուղարկվի Ազգային ժողով: Խորհրդարանի ընդունումից հետո միայն այն կմտնի ուժի մեջ:

Правительство Армении предлагает перенести резиденцию президента на Баграмян 26, премьер-министр будет в здании Дома правительства
Правительство Армении предлагает перенести резиденцию президента на Баграмян 26,
премьер-министр будет в здании Дома правительства
Правительство Армении предлагает перенести резиденцию президента с Маштоца 47 на Баграмян 26. Как передает «Арменпресс», решение об этом было принято на заседании правительства Армении.
Также предлагается перенести резиденцию премьер-министра с Баграмяна 26 на площадь Республики, в Дом правительства. Вопрос доложил и.о. министра юстиции Армении Артак Зейналян.
До революции в Армении правительство приняло решение перенести резиденцию президента с улицы Баграмяна на проспект Маштоца. Таким образом, у премьер-министра становилось сразу две резиденции. Это решение и.о премьера Никола Пашиняна посчитал нелогичным и предложил вернуть резиденцию президенту. Именно его решением, врата резиденции на Баграмян 26 открылись для посетителей, и территория возле резиденции стала общественной.