Կառավարությունն առաջարկում է նախագահի նստավայրը տեղափոխել Բաղրամյան 26, վարչապետինը՝ Կառավարության տուն, համար 1
Կառավարությունն առաջարկում է նախագահի նստավայրը տեղափոխել Բաղրամյան 26,
վարչապետինը՝ Կառավարության տուն, համար 1
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կառավարությունն առաջարկում է տեղափոխել ՀՀ նախագահի և վարչապետի նստավայրերը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այսպիսի որոշում ընդունվեց նոյեմբերի 8-ին կայացած կառավարության նիստում:
«Կառավարությունն առաջարկում է «Պաշտոնատար անձանց գործունեության ապահովման սպասարկման և սոցիալական երաշխիքների մասին» օրենքում կատարել փոփոխություն և Հանրապետության նախագահի նստավայրը Մաշտոցի, 47 հասցեից տեղափոխել Բաղրամյան, 26, իսկ վարչապետի նստավայրը Բաղրամյան, 26 հասցեից տեղափոխել Հանրապետության հրապարակ, Կառավարության տուն, համար 1»,- ասաց Արդարադատության նախարարի պաշտոնակատար Արտակ Զեյնալյանը:
Համապատասխան օրենքում փոփոխություններ ու լրացումներ կատարելու կառավարության առաջարկը կուղարկվի Ազգային ժողով: Խորհրդարանի ընդունումից հետո միայն այն կմտնի ուժի մեջ:

President’s Office to be moved back to Baghramyan 26 building, PM’s Office to be relocated to governmental headquarters
President’s Office to be moved back to Baghramyan 26 building, PM’s Office to be relocated to
governmental headquarters
YEREVAN, NOVEMBER 8, ARMENPRESS. The Armenian government is recommending to shift the President’s Office back to Baghramyan 26 – the building formerly housing the Presidential office – and move the Prime Minister’s Office to the Government headquarters in the Republic Square, Yerevan.
Currently, the Baghramyan 26 building is housing the PM’s office while the President’s Office is located on the Mashtots Avenue.