Գագիկ Ծառուկյանը խորհրդարանական ընտրություններում չի առաջադրվելու ռեյտինգային ընտրակարգով
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի «Ծառուկյան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանն առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում չի պատրաստվում առաջադրվել ռեյտինգային ընտրակագրով: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նա այս մասին հայտնել է լրագրողների հետ զրույցում:
«Ռեյտինգային ընտրակարգով չեմ առաջադրվելու: Երբ զգամ, որ իմ ժողովրդին պետք չեմ քաղաքականության մեջ, ես չեմ լինի: Մենք դեռ քննարկում ենք դաշինքով կամ առանց դաշինքի մասնակցելու հարցը: Մենք ձայնի համար չենք պայքարելու, ներկայացնելու ենք մեր ծրագիրը, ասելու ենք, որ մեր թիմով այսքանը կարող ենք անել, որքան կվստահեն, այնքան էլ կանենք»,-ասաց Ծառուկյանը:
Նա հերքեց շրջանառվող այն լուրերը, թե իբր Նաիրա Զոհրաբյանը չի լինելու «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախընտրական ցուցակում: «Ո՞վ է ասել, թե Նաիրա Զոհրաբյանը չի լինելու, նա լինելու է մեր ցուցակում՝ իր տեղում: Զհորաբյանը պատրաստ է ցանկացած տեղ, որտեղ կուսակցությանը պետք լինի, կատարել իր ծառայությունը»,-նշեց Ծառուկյանը:
Նա վերահաստատեց, որ Նիկոլ Փաշինյանի կողքին է լինելու, միանշանակ աջակցելու է նրան: Միևնույն ժամանակ նա նկատեց, որ ոչինչ չեն անում պաշտոնի համար, այլ ժողովրդի վիճակը բարելավելու համար: Ներկայում աշխատում են իրենց նախընտրական ծրագրի ուղղությամբ: Հարցին, թե ինչի՞ց է կախված լինելու կուսակցության՝ ընդդիմության դաշտում կամ կոալիցիայի ձևաչափում գործելը, նա ասաց, որ ընտրությունից հետո ամեն ինչ պարզ կդառնա։

Гагик Царукян не собирается баллотироваться по рейтинговой системе
Глава фракции «Царукян» Национального Собрания Гагик Царукян не собирается баллотироваться на предстоящих парламентских выборах в рейтинговой системе. Как сообщает Арменпресс, об этом он заявил в беседе с журналистами.
«Я не буду выдвигаться в рейтинговой системой. Когда я увижу, что я не нужен моему народу в политике, меня там не будет. Мы все еще обсуждаем вопрос об участии в формате альянса или без альянса. Мы не будем бороться за голоса, мы представим нашу программу, мы скажем, что мы сможем сделать с нашей командой так, насколько нам доверят, настолько и будет действовать», - сказал Царукян.
Он опроверг слухи о том, что якобы Наиры Зограбян не будет в избирательном списке «Процветающей Армении». «Кто сказал, что Наиры Зограбян не будет, она будет в нашем списке. Заграбян готова служить в любом месте, где партии будет необходимо», - сказал Царукян.
Он подтвердил, что поддержит Никола Пашиняна. В то же время он заметил, что он ничего не делает ради должностей, все, что делается, делается ради улучшения жизни людей. В настоящее время они работают над своей предвыборной программой.