Բակո Սահակյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նախագահների եւ խմբակցությունների ղեկավարների հետ
Բակո Սահակյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն ԱԺ մշտական
հանձնաժողովների նախագահների եւ խմբակցությունների ղեկավարների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 25-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների նախագահների եւ խմբակցությունների ղեկավարների հետ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են հիփոթեքային վարկավորման ոլորտում նոր քաղաքականության մշակմանը եւ բնակարանաշինությանն առնչվող հարցեր:
Նախագահը պահանջված է համարել նման քննարկումները՝ նշելով, որ դրանք հնարավորություն են տալիս ավելի արդյունավետորեն իրականացնել պետական տարբեր ծրագրեր:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of Artsakh holds working consultation with chairmen of parliamentary standing committees and heads of factions
President of Artsakh holds working consultation with chairmen of parliamentary standing
committees and heads of factions
YEREVAN, OCTOBER 25, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan convened a working consultation on October 25 with chairs of the parliament’s standing committees and heads of the parliamentary factions, the presidential office told Armenpress.
Issues related to devising a new policy of mortgage lending and housing construction were on the discussion agenda.
The President considered important such discussions, noting that they enable to implement more efficiently diverse state programs.
Parliament speaker Ashot Ghoulyan, state minister Grigori Martirosyan and other officials participated in the consultation.