«Հրաշք կինը» ֆիլմի սիքվելի պրեմիերան կկայանա 2020 թվականի ամռանը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հրաշք կինը» ֆիլմի երկրորդ մասի պրեմիերան նշանակված Է 2020 թվականի հունիսի 5-ին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հոկտեմբերի 22-ին Instagram-ի իր Էջում հայտնել Է գլխավոր դերակատարուհին՝ Գալ Գադոթը:
Ռեժիսոր Փեթի Ջենքինսի «Հրաշք կինը» կինոնկարի նախորդ ֆիլմը ցուցադրել են 2017 թվականին. ժապավենն ստացել Է կինոքննադատների դրական արձագանքները եւ ստեղծողներին ավելի քան 100 մլն դոլար Է բերել առաջին հանգստյան օրերին կայացած ցուցադրությունից: Ինչպես ավելի վաղ հայտնել Է The Verge ինտերնետ-հրատարակությունը, «Հրաշք-կինը-2» կինոնկարը դարձել Է առաջին ֆիլմը, որի նկարահանումն իրականացվում Է Ամերիկայի պրոդյուսերների գիլդիայի կանոնների պահպանմամբ, որոնք մշակվել են կինոինդուստրիայի բնագավառում սեռական ոտնձգությունների դեմ պայքարելու համար:
2017 թվականի նոյեմբերին Գալ Գադոթը հայտարարել Էր, որ չի խաղալու ֆիլմի երկրորդ մասում, եթե Warner Bros. կինոստուդիան, որը ֆրանշիզայի իրավունքների սեփականատերն Է, չխզի պարտավորագիրը ռեժիսոր Բրեթ Ռեթների RatPac-Dune Entertainment պրոդյուսերական ընկերության հետ: Նման վերջնագիրն իսրայելացի դերասանուհին ներկայացրել Էր սեռական ոտնձգությունների հետ կապված մեղադրանքների պատճառով, որոնք Ռեթներին ներկայացրել են վեց կանայք, այդ թվում՝ դերասանուհիներ Նատաշա Հենսթրիջը եւ Օլիվիա Մանը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Премьера сиквела фильма "Чудо-женщина" состоится летом 2020 года
Премьера второй частифильма "Чудо-женщина" (Wonder Woman) назначена на 5 июня 2020 года. Как передает Арменпресс, об этом сообщила в понедельник на своей странице в Instagram исполнительница главной роли Галь Гадот.
Предыдущий фильм "Чудо-женщина" режиссера Пэтти Дженкинс показали в 2017 году, лента получила положительные отзывы кинокритиков и принесла создателям более $100 млн в первые выходные показа.
Как сообщило ранее интернет-издание The Verge, картина "Чудо-женщина - 2" (Wonder Woman 2) стала первым фильмом, работа над которым проходит с соблюдением правил Гильдии продюсеров Америки, разработанных для борьбы с сексуальными домогательствами в сфере киноиндустрии.
В ноябре 2017 года Галь Гадот заявила, что не станет играть во второй части фильма, если киностудия Warner Bros., владеющая правами на франшизу, не разорвет контракт с продюсерской компанией режиссера Бретта Рэтнера RatPac-Dune Entertainment. Такой ультиматум израильская актриса поставила из-за обвинений в сексуальных домогательствах, которые выдвинули против Рэтнера шесть женщин, в том числе актрисы Наташа Хенстридж и Оливия Манн.