Նախագահ Սարգսյանը Ժնևում կմասնակցի Համաշխարհային ներդրումային համաժողովին և Crans Montana միջազգային ֆորումին
Նախագահ Սարգսյանը Ժնևում կմասնակցի Համաշխարհային ներդրումային
համաժողովին և Crans Montana միջազգային ֆորումին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հոկտեմբերի 22-ից 25-ը աշխատանքային այցով կմեկնի Շվեյցարիայի Համադաշնություն:  Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահը Ժնևում կմասնակցի ՄԱԿ-ի Առևտրի և զարգացման կոնֆերանսի (UNCTAD) երկամյա պարբերականությամբ կազմակերպվող վեցերորդ Համաշխարհային ներդրումային համաժողովին (World Investment Forum 2018), որն այս տարի անցկացվում է «Ներդրումներ՝ հանուն կայուն զարգացման» խորագրով:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը ելույթով hանդես կգա համաժողովի շրջանակում կայանալիք Գլոբալ առաջնորդների վեհաժողովում:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ժնևում կմասնակցի նաև «Crans Montana» միջազգային հեղինակավոր ֆորումի 20-րդ տարեկան նստաշրջանի բացմանը և տեղական ու գլոբալ անվտանգության խնդիրներին նվիրված քննարկումներում հանդես կգա որպես գլխավոր բանախոս:
Crans Montana Forum-ը միջազգային համագործակցությունը խրախուսող ազդեցիկ հարթակ է, որի տարեկան միջոցառումներին, ավելի քան 100 երկրի առանցքային դերակատարներ, ոչ պաշտոնական մթնոլորտում քննարկում են սոցիալական, տնտեսական խնդիրներ, անվտանգության հետ կապված կարևորագույն հարցեր:

Армен Саркисян примет участие в Международном инвестиционном форуме в Женеве
Президент Армении Армен Саркисян примет участие в Международном инвестиционном форуме ежегодной конференции торговли и развитияв ООН (UNCTAD) в Женеве (World Investment Forum 2018)  и международном форуме "Crans Montana". Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью президента Армении.
Саркисян с 22-го по 25-е октября отправится с рабочим визитом в Швейцарию. Он примет участие в Шестом международном инвестиционном форуме (World Investment Forum 2018), организуемом Конференцией ООН по торговле и развитию (UNCTAD). В этом году форум проходит под названием "Инвестиции - во имя стабильного развития". Саркисян выступит на саммите мировых лидеров, организованном в рамках форумка.
Участники форума обсудят пути направления потоков прямых иностранных инвестиций на цели продвижения устойчивого развития. Запланировано около 50 мероприятий, в числе которых саммит глобальных лидеров, круглые столы с участием министров, конференции, презентации, встречи в формате В2В, а также экспозиция страновых стендов Investment Village.
Свое участие во всемирном форуме уже подтвердило руководство более 30 стран Азии, Европы, Южной и Северной Америки. Среди крупного бизнеса заявки на участие подали компании Nestle, Novartis, Contour Global, AMR Industry Alliance, Aviva, Jumia, Siemens, UBS. Всего в этом году организаторы ожидают более 5 тысяч участников.
Президент Армении также примет участие в открытии 20-й ежегодной сессии престижного международного форума "Crans Montana" и станет главным спикером в ходе обсуждений, посвященных вопросам местной и глобальной безопасности.