Նախագահ Սարգսյանը Ժնևում կմասնակցի Համաշխարհային ներդրումային համաժողովին և Crans Montana միջազգային ֆորումին
Նախագահ Սարգսյանը Ժնևում կմասնակցի Համաշխարհային ներդրումային
համաժողովին և Crans Montana միջազգային ֆորումին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հոկտեմբերի 22-ից 25-ը աշխատանքային այցով կմեկնի Շվեյցարիայի Համադաշնություն:  Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահը Ժնևում կմասնակցի ՄԱԿ-ի Առևտրի և զարգացման կոնֆերանսի (UNCTAD) երկամյա պարբերականությամբ կազմակերպվող վեցերորդ Համաշխարհային ներդրումային համաժողովին (World Investment Forum 2018), որն այս տարի անցկացվում է «Ներդրումներ՝ հանուն կայուն զարգացման» խորագրով:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը ելույթով hանդես կգա համաժողովի շրջանակում կայանալիք Գլոբալ առաջնորդների վեհաժողովում:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ժնևում կմասնակցի նաև «Crans Montana» միջազգային հեղինակավոր ֆորումի 20-րդ տարեկան նստաշրջանի բացմանը և տեղական ու գլոբալ անվտանգության խնդիրներին նվիրված քննարկումներում հանդես կգա որպես գլխավոր բանախոս:
Crans Montana Forum-ը միջազգային համագործակցությունը խրախուսող ազդեցիկ հարթակ է, որի տարեկան միջոցառումներին, ավելի քան 100 երկրի առանցքային դերակատարներ, ոչ պաշտոնական մթնոլորտում քննարկում են սոցիալական, տնտեսական խնդիրներ, անվտանգության հետ կապված կարևորագույն հարցեր:

Armenian president on three-day Switzerland trip for World Investment Forum 2018, Crans
YEREVAN, OCTOBER 22, ARMENPRESS. Armenian President Armen Sarkissian has departed to Switzerland on a three-day working trip, the president’s office said in a press release.
Sarkissian will participate in the World Investment Forum 2018 – organized by the United Nations Conference on Trade and Development (UNCTAD) – which this year is held under the Investments For Sustainable Development motto in Geneva, Sarkissian's office said.
The Armenian president will deliver remarks at the Global Leaders Assembly on the sidelines of the forum, according to his office.
Sarkissian will also participate in the grand opening of the 20th annual Crans Montana Forum. The Armenian president will be the keynote speaker at the local and global security matters discussions of the event, Sarkissian's office said.
Crans Montana Forum brings together leaders from more than 100 countries who discuss social, economic and security issues in an informal atmosphere.