Սահմանադրական դատարանի դատավորի թափուր տեղի համար առաջադրել է Վահե Գրիգորյանի թեկնածությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հայտարարություն է  տարածել Սահմանադրական դատարանի դատավորի առաջադրման եւ ընտրության անցկացման մասին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից, ՀՀ ԱԺ նախագահի հայտարարության մեջ, մասնավորապես, ասված է.
«Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 166-րդ հոդվածի 1-ին մասի,  213-րդ հոդվածի եւ  «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 141-րդ հոդվածի 3-րդ մասի համաձայն` Հանրապետության նախագահը Սահմանադրական դատարանի դատավորի թափուր տեղի համար առաջադրել է Վահե Գրիգորյանի թեկնածությունը:
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական օրենքի 141-րդ հոդվածի 5-րդ մասի համաձայն`  Սահմանադրական դատարանի դատավորի ընտրության հարցը կքննարկվի հոկտեմբերի 23-ին գումարվող  Ազգային ժողովի հերթական նիստերում»:

На вакантное место судьи Конституционного суда выдвинута кандидатура Ваге Григоряна
Спикер НС РА Ара Баблоян распространил сообщение о замещении вакантной должности судьи Конституционного суда.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ НС РА, в сообщении говорится:
«Согласно ч.1 ст.166 Конституции РА и ч.3 ст. 141 Конституционного закона РА «О регламенте  Национального собрания», на вакантное место судьи Конституционного суда выдвинута кандидатура Ваге Григоряна.
Согласно ч.5 ст.141 Конституционного закона РА «О регламенте Национального собрания», вопрос избрания судьи Конституционного суда будет обсуждаться на очередном заседании НС РА  23 октября».