Ոստիկանությունն ԱԺ արտահերթ ընտրությունների ժամանակ կօգտագործի նոր մոտեցումներ. Վալերի Օսիպյան
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության պետ Վալերի Օսիպյանը վստահեցնում է, որ ոստիկանությունը լիարժեք պատրաստ է դեկտեմբերին սպասվող արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում Վալերի Օսիպյանն ընդգծեց, որ ոստիկանությունը սպասվող արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին ունի նույնպիսի պատրաստվածություն, որը կար Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրությունների ժամանակ: «Վստահեցնում եմ ձեզ, որ ոստիկանությունն ունի նույնպիսի պատրաստվածություն, որը կար:
Վալերի Օսիպյանը պնդեց նախկինում արած հայտարարությունը, որ ընտրությունների հետ կապված հանրապետության ողջ տարածքում ոստիկանության կողմից աննախադեպ հսկողություն է լինելու: «Ոստիկանությունը պատրաստ է գերազանց անցկացնել Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունները: Այստեղ մենք կօգտագործենք նոր մոտեցումներ՝ հատկապես մարզերում»,- ասաց Օսիպյանը՝ հրաժարվելով հավելյալ մանրամասներ հայտնել:

YEREVAN, OCTOBER 18, ARMENPRESS. Police Chief of Armenia Valeri Osipyan assures that the Police are completely ready for the upcoming early parliamentary elections scheduled in December, Armenpress reports.
Following today’s Cabinet meeting, Osipyan told reporters that the Police have the same preparedness for the expected elections as it was during the Yerevan City Council elections.
He again repeated the previous statement according to which the Police will demonstrate an unprecedented control across the Republic during the elections. “The Police are ready to excellently hold the snap parliamentary elections. Here we will apply new approaches, especially in the provinces”, he said, refusing to provide additional details.