Արցախի ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում ընտրվել են նախագահների նոր տեղակալներ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Խորհրդարանական լրացուցիչ ընտրություններից հետո Ազգային ժողովում վերանայվել են մշտական հանձնաժողովների կազմերը, ինչի արդյունքում չորս մշտական հանձնաժողովներում հոկտեմբերի 15-ին և 16-ին «ԱԺ կանոնակարգ» ԱՀ օրենքի 124-րդ հոդվածի 3-րդ մասի համաձայն՝ անց են կացվել հանձնաժողովների նախագահների տեղակալների ընտրություններ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրությաքն հետ կապօերի բաժնից, թափուր պաշտոններում ընտրվել են՝
Գեորգի Միքայելի Պետրոսյանը՝ Պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողով,

В НС Арцаха состоялись выборы заместителей председателей комиссий
После дополнительных парламентских выборов в Национальном собрании был пересмотрен состав постоянных комиссий, в результате чего 15-го и 16-го октября, согласно части 3 статьи 124 закона Республики Арцах "Регламент НС", в четырех комиссиях были проведены выборы заместителей председателей комиссий. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью НС Арцаха.
На вакантные должности были избраны:
Петросян Георгий Михайлович – постоянная комиссия по вопросам обороны, безопасности и правопорядка,
Товмасян Артур Бабкенович – постоянная комиссия по государственно-правовым вопросам,
Дадаян Рамела Николаевна – постоянная комиссия по социальным вопросам и здравоохранению,
Степанян Гегам Грачикович – постоянная комиссия по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению.