Պաղեստինյան հրթիռը բնակելի տուն Է վնասել Իսրայելի Բեեր Շեւա քաղաքում
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսրայելացի զինվորականները հոկտեմբերի 17-ին Գազայի հատվածից հրթիռի արձակում են գրանցել հրեական պետության տարածք: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է բանակի մամուլի ծառայությունը:
«Բեեր Շեւայում (խոշոր քաղաք Իսրայելի հարավում) հակաօդային պաշտպանության շչակների գործելուց անմիջապես հետո նույնականացվել Է Գազայի հատվածից հրթիռի արձակումը Իսրայելի տարածք»,- ասված Է զինվորականների տարածած պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:
Times of Israel թերթը նշում Է, որ հրթիռը պայթել Է Բեեր Շեւայի տներից մեկի բակում: Թերթի տվյալներով հրթիռակոծման հետեւանքով վիրավորներ չկան, բայց վնաս Է պատճառվել:
200-հազարանոց Բեեր Շեւան գտնվում Է Գազայի հատվածից 40 կիլոմետր արեւելք ընկած շրջանում: Այդ քաղաքի հրթիռակոծումներն Իսրայելը դիտում Է որպես լուրջ Էսկալացում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Палестинская ракета повредила жилой дом в израильском Беер-Шеве
Израильские военные засекли в среду запуск ракеты из сектора Газа по территории еврейского государства. Как передает Арменпресс, об этом сообщила армейская пресс-служба.
"Вслед за срабатыванием сирен ПВО в Беэр-Шеве (крупный город на юге Израиля ) был идентифицирован запуск ракеты из сектора Газа по территории Израиля", - говорится в распространенном военными коммюнике.
Газета Times of Israel сообщает, что ракета разорвалась во дворе дома в Беэр-Шеве. По ее данным, раненых в результате обстрела нет, но причинен ущерб. 200-тысячная Беэр-Шева расположена в 40 км на восток от сектора Газа, обстрелы этого города Израиль рассматривает как серьезную эскалацию.