Ջորջ Քենթը հուսով է, որ Հայաստանում կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունները կլինեն ազատ, արդար և մասնակցային
Ջորջ Քենթը հուսով է, որ Հայաստանում կայանալիք խորհրդարանական
ընտրությունները կլինեն ազատ, արդար և մասնակցային
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ փոխպետքարտուղարի տեղակալ Ջորջ Քենթը հուսով է, որ Հայաստանում առաջիկայում կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները կլինեն ազատ, արդար և մասնակցային:
«Մենք գիտենք, որ ձեր երկրում տեղի են ունեցել ժողովրդավարական փոփոխություններ, և առաջիկայում ևս սպասվում են ընտրություններ:Մենք ակնկալում ենք, որ այդ ընտրությունները կլինեն ազատ, արդար և մասնակցային»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց նա:

US State Department official hopes upcoming parliamentary elections in Armenia will be free and fair
US State Department official hopes upcoming parliamentary elections in Armenia will be free
and fair
YEREVAN, OCTOBER 16, ARMENPRESS. George Kent – US Deputy Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs, hopes that upcoming snap parliamentary elections in Armenia will be free, fair and participatory, reports Armenpress.
“We know that democratic changes took place in your country, and that elections are expected in the future. We expect these elections will be free, fair and participatory”, the US State Department official told reporters in Yerevan.