Կանադայի վարչապետ Թրյուդոն շատ արդյունավետ է գնահատել Հայաստանի իր գործընկեր Փաշինյանի հետ հանդիպումները
Կանադայի վարչապետ Թրյուդոն շատ արդյունավետ է գնահատել Հայաստանի իր
գործընկեր Փաշինյանի հետ հանդիպումները
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում կատարած գրառումներով անդրադարձել է անցնող շաբաթ Երևանում անցկացված Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության միջոցառումներին և Հայաստան կատարած պաշտոնական այցի դրվագներին։
«Այս շաբաթ Հայաստանում մենք համագործակցում էինք Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության  գործընկերների և ընկերների հետ՝ ժողովրդավարության, բազմազանության, գենդերային հավասարության և աճի խթանման ուղղությամբ, ինչն աշխատում է բոլորի համար: Վերադառնում ենք  տուն»,- նշել է Ջասթին Թրյուդոն:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ մեկ այլ գրառմամբ Կանադայի վարչապետն անդրադարձել է Երևանում Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր այցելությանը՝ շեշտելով. «Այսօր Երևանում մենք հիշեցինք Հայոց ցեղասպանության զոհերին: Մենք երբեք չենք մոռանա նրանց»:
Նա առանձնացրել է նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումներն՝ ընդգծելով, որ Կանադայի և Հայաստանի նպատակն է փոխադարձ ճամփորդությունների, զբոսաշրջության և առևտրի խթանումը։ «Նիկոլ Փաշինյանի հետ այսօր շատ արդյունավետ հանդիպումներ են տեղի ունենում Երևանում»,- շեշտել է Ջասթին Թրյուդոն:

“Very productive meetings with PM Nikol Pashinyan” – Justin Trudeau on Armenia trip
YEREVAN, OCTOBER 14, ARMENPRESS. Prime Minister of Canada Justin Trudeau has addressed his recent trip to Armenia on Facebook.
“This week in Armenia, we worked with our Organisation internationale de la Francophonie (OIF) partners & friends on promoting democracy, diversity, gender equality, & growth that works for everyone. Heading home now,” Trudeau said on Facebook.
In another post, Trudeau shared a photo from his visit to the Armenian Genocide memorial in Yerevan. “Today in Yerevan, we remembered the victims of the Armenian Genocide. We will never forget them,” the Canadian PM said.
He also commented on his meeting with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan. “Boosting travel, tourism, trade between Canada and Armenia is our goal. Very productive meetings with PM Nikol Pashinyan in Yerevan today,” Trudeau said on Facebook October 13.