Մենք հիշում ենք Հայոց ցեղասպանության զոհերին և հանդիսավոր երդվում ենք թույլ չտալ, որ պատմությունը կրկնվի. Կանադայի վարչապետ
Մենք հիշում ենք Հայոց ցեղասպանության զոհերին և հանդիսավոր երդվում ենք թույլ
չտալ, որ պատմությունը կրկնվի. Կանադայի վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն  Ծիծեռնակաբերդում Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին հարգանքի տուրք մատուցելուց հետո շրջել է թանգարանում և գրառում կատարել պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:
«Կանադացիները միշտ խիզախաբար կագնած են ատելության եւ բռնության դեմ, որը սարսափելի գործողությունների պատճառ է դարձել: Այսօր մենք հիշում ենք Հայոց ցեղասպանության զոհերին և հանդիսավոր երդվում ենք` թույլ չտալ, որ պատմությունը կրկվի»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է Թրյուդոյի գրառման մեջ:
Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն Հայաստանում մասնակցել է Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 17-րդ գագաթնաժողովին: Ջասթին Թրյուդոն Հայաստան է ժամանել պաշտոնական այցով: Այցի ընթացքում Կանադայի վարչապետը հանդիպում է ունեցել  ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Ջասթին Թրյուդոն հանդիպել  է նաև ՀՀ  նախագահ Արմեն Սարգսյանի:

‘Our thoughts are with Armenian Genocide victims and we solemnly swear to never allow history to be repeated’ – Trudeau
‘Our thoughts are with Armenian Genocide victims and we solemnly swear to never allow
history to be repeated’ – Trudeau
YEREVAN, OCTOBER 13, ARMENPRESS. Canadian Prime Minister Justin Trudeau toured the Armenian Genocide Museum-Institute today and signed the guestbook after paying tribute to the victims of the genocide in the Tsitsernakaberd Memorial.
Trudeau signed the guestbook in both English and French.
“An incredibly moving tribute to those who so unjustly lost their lives. Canadians will always stand tall against the hatred and violence that fueled such terrible acts,” Trudeau signed in English.
“Today our thoughts are with the victims of the Armenian Genocide and we solemnly swear to never allow history to be repeated,” the Canadian PM said in French.
Trudeau is in Armenia on an official visit. He took part in the XVII Summit of La Francophonie in Yerevan.