ՀՀ վարչապետի նստավայրում մեկնարկեց Ջասթին Թրյուդոյի դիմավորման արարողությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի՝ Բաղրամյան 26 հասցեում գտնվող հասցեում մեկնարկել  է Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյի դիմավորման արարողությունը:
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Կանադայի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոն Հայաստանում մասնակցել է Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 17-րդ գագաթնաժողովին: Ջասթին Թրյուդոն Հայաստան է ժամանել պաշտոնական այցով:
Այցի ընթացքում Կանադայի վարչապետը հանդիպում կունենա ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ: Ջասթին Թրյուդոն հանդիպումներ կունենա նաև նախագահ Արմեն Սարգսյանի և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին երկրորդի հետ: Ի պատիվ Կանադայի վարչապետի նախատեսվում է պաշտոնական ընթրիք Նիկոլ Փաշինյանի անունից։ Ջասթին Թրյուդոն կայցելի նաև Մեծ Եղեռնի զոհերի հուշահամալիր։

В резиденции премьер-министра Республики Армения стартовала церемонию приветствия премьер-министра Канады
В резиденции премьер-министра Республики Армения стартовала церемонию приветствия
премьер-министра Канады
В резиденции премьер-министра Республики Армения по адресу ул. Баграмяна 26 стартовала церемонию приветствия премьер-министра Канады Джастина Трюдо.
Как сообщает Арменпресс, премьер-министр Канады Джастин Трюдо принял участие в 17-м саммите Международной организации Франкофонии в Армении. Джастин Трюдо прибыл в Армению с официальным визитом.
В ходе визита премьер-министр Канады встретится с премьер-министром Армении Николом Пашиняном. Джастин Трюдо встретится также с президентом Армении Арменом Саргсяном и Католикосом Всех Армян Гарегином II.