Ուզբեկստանի նախագահն ընդունել Է ԱՊՀ-ի պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստին ժամանած պատվիրակությունների ղեկավարներին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուզբեկստանի նախագահ Շավկաթ Միրզիյոեւն ընդունել Է ԱՊՀ-ի երկրների պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստին ժամանած պատվիրակությունների ղեկավարներին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Պետության ղեկավարը ողջունել Է հանդիպման մասնակիցներին: «Ես մեկ անգամ եւս ձեզ՝ ԱՊՀ-ի պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի պատվիրակությունների բոլոր ղեկավարներիդ, ողջունում եմ Ուզբեկստանում: ԱՊՀ-ն իրապես այն հարթակն Է, որն այժմ մեզ անհրաժեշտ Է: Ուզբեկստանը երկար Է մասնակցել ԱՊՀ-ին, բայց այնպիսի փոխգործակցություն, ինչպիսին ունենք այսօր, չի եղել»,-ասել Է նախագահը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Мирзиеев принял глав делегаций, прибывших на Совет министров обороны СНГ
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиеев принял глав делегаций, прибывших на заседание Совета министров обороны стран СНГ, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Поприветствовав участников, глава государства поинтересовался у министра обороны РФ генерала армии Сергея Шойгу, как ему в Узбекистане. "Сергей Кужугетович, как настроение, как вам погода у нас в Узбекистане?" — спросил он.
"Солнечная погода, прекрасный прием, теплый и дружеский. Есть о чем поговорить, есть, чем поделиться", — ответил российский министр.
"Я еще раз вас, всех глав делегаций Совета министров обороны государств СНГ, приветствую в Узбекистане. На самом деле СНГ — это та площадка, которая нам необходима сейчас. Долго Узбекистан в СНГ участвовал, но такого взаимодействия, как сегодня у нас. не было", — заключил Мирзиеев.