Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է «Ծառուկյան» խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շարունակելով խորհրդակցությունները Ազգային ժողովի խմբակցությունների հետ, Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր «Ծառուկյան» խմբակցության անունից ընդունել է խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, քննարկվել են երկրում ստեղծված քաղաքական իրավիճակին վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների թեմային:
«Ծառուկյան» խմբակցության քարտուղարը կարեւորել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության հետ ստորագրված հուշագրում ամրագրված սկզբունքները եւ նշել, որ խմբակցությունը համոզված է, որ բոլոր գործընթացները պետք է լինեն օրինականության շրջանակում, հավասարակշիռ ու տրամաբանված:

Президент Армении принял секретаря парламентской фракции “Царукян”
Продолжая консультации с фракциями Национального Собрания, президент Республики Армения Армен Саркисян принял секретаря фракции “Царукян” Ваге Энфиаджяна.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, на встрече были обсуждены вопросы, связанные с политической ситуацией в стране.
Собеседники затронули вопрос внеочередных парламентских выборов.
Секретарь фракции “Царукян” привал большое значение принципам, изложенным в подписанном с партией “Процветающая Армения” меморандуме, и отметил, что фракция убеждена, что все процессы должны быть сбалансированными и логичными.