Դատարանը որոշում կայացրեց Պավել Մանուկյանին գրավի դիմաց ազատ արձակելու մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում ՊՊԾ գնդի գրավման գործով մեղադրյալ Պավել Մանուկյանի պաշտպան Ինեսսա Պետրոսյանը միջնորդեց թույլատրել գրավի կիրառումն իր պաշտպանյալի նկատմամբ՝ որպես այլընտրանքային խափանման միջոց կալանքին: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, պաշտպանն առաջարկեց 1 միլիոն ՀՀ դրամ գումար:
Պաշտպանի խոսքով` Պավել Մանուկյանի առողջական վիճակը օրեցօր վատանում է և նա լուրջ բուժման կարիք ունի:
Պավլիկ Մանուկյանը և Արմեն Բիլյանը հայտարարեցին, որ դադարեցնում են հացադուլը` հաշվի առնելով իրենց ընկերոջ Արայիկ Խանդոյանի մահվան հանգամանքը:
Մեղադրող կողմը չառակեց միջնորդությանը:
Դատարանը խորհրդակցական սենյակից վերադառնալուց հետո բավարարեց պաշտպանի միջնորդությունը:
Հոկտեմբերի 3-ին ՊՊԾ գնդի գրավման գործով ամբաստանյալներ Պավել Մանուկյանն ու Արմեն Բիլյանը խափանման միջոց կալանավորումը փոխելու պահանջով հացադուլ էին հայտարարել:

YEREVAN, OCTOBER 10, ARMENPRESS. During a court session today, the attorney of Sasna Tsrer member Pavel Manukyan requested the court to grant bail as an alterantive to pre-trial detention.
According to the attorney, Manukyan’s health is deteriorating daily and he needs medical treatment.
Manukyan, and another defendant in the case Armen Bilyan, announced ending the hunger strike, taking into account the passing of their friend and colleague Arayik Khandoyan.
The prosecutor did not object the motion and the court granted a 1 million dram bail for the release of Manukyan.
Manukyan and Bilyan declared a hunger strike on October 3.
It is unclear when Manukyan will pay the bail.
The two were among the gunmen who stormed a police station in 2016 and took hostages as members of a group identifying themselves as Sasna Tsrer (Daredevils of Sassoun).