ԱԺ պատգամավոր Արման Սահակյանը կողմ է դեկտեմբերին արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի պատգամավոր Արման Սահակյանը կողմ է արտահայտվել դեկտեմբերին արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացմանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Արման Սահակյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել, որում նշել է, որ կողմ է Ազգային ժողովի լուծարմանը:
«Հարգելի հայրենակիցներ, հաշվի առնելով երկրում տիրող ճգնաժամային իրավիճակը, հայտարարում եմ, որ կողմ եմ Ազգային ժողովի լուծարմանը և արտահերթ ընտրությունների անցկացմանը դեկտեմբերին։ Համոզված եմ, որ ինձ հետ կհամաձայնվեն Շիրակի մարզի իմ ընտրողների ճնշող մեծամասնությունը»,- գրել է Սահակյանը։
Արման Սահակյանը ներկայացնում էր ԱԺ ՀՀԿ խմբակցությունը, սակայն հունիսի 2-ին հայտարարեց խմբակցությունը լքելու մասին:

Independent lawmaker, formerly from HHK faction, in favor of snap elections in December
YEREVAN, OCTOBER 8, ARMENPRESS. Member of Parliament Arman Sahakyan, and independent lawmaker formerly from the Republican (HHK) faction, says he is in favor of holding early elections of parliament in December of this year.
Sahakyan said on Facebook that he is in favor of dissolving the parliament.
“Dear countrymen, taking into consideration the ongoing crisis situation in the country, I am announcing that I am in favor of the National Assembly’s dissolution and holding of early elections in December. I am convinced that the overwhelming majority of my electors of Shirak province will agree with me,” he said, referring to his constituency.
Sahakyan was representing the Republican faction of the parliament until June 2, 2018, when he withdrew from the faction.