Բեռլինում ավտոմեքենան վրաերթի է ենթարկել մի խումբ մարդկանց
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բեռլինի Շառլոտենբուգրի շրջանում ավտոմեքենան վրաերթի Է ենթարկել մի խումբ մարդկանց, տուժել Է առնվազն հինգ հոգի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է քաղաքային հրշեջ ծառայությունը:
«Ճանապարհատրանսպորտային պատահար Շառլոտենբուրգում: Մարդատար ավտոմեքենան չպարզված պատճառներով վրաերթի Է ենթարկել մի խումբ մարդկանց եւ շենքի մեջ մխրճվել Helmholzstraշe փողոցում: Տուժել Է առնվազն հինգ մարդ»,-հաղորդվում Է Բեռլինի հրշեջ ծառայության Twitter-ում:
Նշվում Է, որ մարդատար ավտոմեքենայի վարորդը փոխադրամիջոցից դուրս Է բերվել արտակարգ ծառայությունների աշխատակիցների կողմից: Տուժածներին շտապ բուժօգնություն Է ցուցաբերվել:
Նրանց տեղափոխել են մերձակա հիվանդանոցներ: Բեռլինում ոստիկանությունը միջադեպի հետաքննություն Է սկսել: «Տեղում մեր գործընկերների նախնական տվյալներով՝ վարորդն առողջության հետ կապված խնդիրներ Է ունեցել»,-հայտնել Է Բեռլինի ոստիկանությունը Twitter-ում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Берлине автомобиль въехал в группу людей
Автомобиль въехал в группу людей в берлинском районе Шарлоттенбург, не менее пяти человек пострадали. Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом сообщила городская пожарная служба.
"ДТП в Шарлоттенбурге. Легковой автомобиль по невыясненным причинам въехал в группу людей и здание на улице Helmholzstraße. По меньшей мере, пять человек пострадали", — сообщается в Twitter пожарной службы Берлина.
Сообщается, что водитель легкового автомобиля был освобожден из транспортного средства сотрудниками экстренных служб. Пострадавшим была оказана скорая медицинская помощь, их везут в близлежащие больницы.
Полиция Берлина начала расследование инцидента. "По предварительным данным наших коллег на месте, водитель имел проблемы со здоровьем" — сообщила полиция Берлина в Twitter.