ԱԺ այգու դարպասները բացվել են քաղաքացիների առջև
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի այգու դարպասները բացվել են այցելուների առաջ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ հոկտեմբերի 3-ին, ժամը 13։00-ից սկսած քաղաքացիներն անարգել մուտք են գործում ԱԺ բակ։
«Անցնում էինք այս տարածքով, տեսանք, որ դարպասները բաց են, սիրով ներս եկանք։ Ուզում էինք տեսնել, թե մեր պաշտոնյաներն ինչպես են աշխատում այս շենքում, որը կառուցվել է ժողովրդի կողմից։ Այստեղ լուծվում են ազգի խնդիրները, մենք ուզում էինք տեսնել, թե հատկապես հեղափոխությունից հետո նրանք ինչպես են համաձայնեցնում խնդիրների լուծումները ժողովրդի հետ»,- ասաց քաղաքացի Ռիտա Դավթյանը։
Նա նաև հույս հայտնեց, որ ԱԺ բակում կհանդիպի պատգամավորների հետ, անձամբ նրանց հետ կքննարկի խնդիրները։ Իսկ տարածքի ուժեղացված հսկողությունը նույնիսկ անտեղի համարեց։
Ազգային ժողովի դարպասներն այցելուների համար բաց կլինեն առավոտյան ժամը 10-ից երեկոյան 22։00-ն։ ԱԺ դռները բացվել են երեկ ուշ երեկոյան՝ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ այստեղ հնչեցրած կոչից հետո։

By the people, for the people: gates leading to parliament building opened for public
YEREVAN, OCTOBER 3, ARMENPRESS. The gates leading to the parliament building of Armenia in Yerevan’s Baghramyan Avenue have been opened for visitors.
“We were passing by and saw that the gates are open, we gladly entered. We wanted to see how our officials work in this building which was built by the people. The nation’s matters are solved here, we wanted to see how they are agreeing the solutions of issues with the people especially after the revolution,” a passerby woman said in the park outside the building.
She says she hoped to meet lawmakers there.
The gates will be open daily from 10:00 until 22:00. The move comes after PM Nikol Pashinyan’s speech which was made late in the evening outside the parliament.