«Ժառանգություն»-ը պնդում է անհապաղ արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու անհրաժեշտությունը
«Ժառանգություն»-ը պնդում է անհապաղ արտահերթ խորհրդարանական
ընտրություններ անցկացնելու անհրաժեշտությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Ժառանգություն» կուսակցությունը հայտարարություն է տարածել, որում պնդել է անհապաղ արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելու անհրաժեշտությունը: «Արմենպրես» լրատվական գործակալությունը ներկայացնում է «Ժառանգություն» կուսակցության հայտարարությունը.
««Ժառանգություն»  կուսակցությունն իր մտահոգությունն է հայտնում ՀՀ Ազգային Ժողովում ստեղծված իրավիճակի  շուրջ։ Լինելով ժողովրդի մեջ՝ եւս մեկ անգամ պնդում ենք անհապաղ արտահերթ խորհրդարանական  ընտրությունների անհրաժեշտությունը»։

YEREVAN, OCTOBER 3, ARMENPRESS. The Heritage Party has issued a statement insisting on the need for immediate snap elections of parliament.
“Heritage Party expresses its concern over the situation around the National Assembly of Armenia. Being within the people, we once again insist on the need for holding immediate early elections of parliament,” the party said in a statement.
On October 2, Prime Minister Nikol Pashinyan called on his supporters to rally outside the parliament building after Republicans convened an extraordinary session to adopt a bill on amending the rules of procedure of the parliament. The Tsarukyan and ARF factions supported the bill. The Yelk faction disapproved the bill.