Արփինե Հովհաննիսյանն ընդունել է ճանաչողական այցով Հայաստանում գտնվող ԱՄՆ եւ ԵՄ ներկայացուցիչների
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը սեպտեմբերի 27-ին ընդունել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Գերմանական Մարշալ (ԳՄՀ) եւ Հայաստանում վերջինիս գործընկեր Եվրասիա համագործակցություն հիմնադրամների (ԵՀՀ) կողմից կազմակերպված այցի շրջանակում Հայաստանում գտնվող պատվիրակությանը, որի կազմում են ԱՄՆ եւ ԵՄ պաշտոնատար անձինք, առանցքային որոշումներ կայացնողներ, քաղաքական փորձագետներ եւ լրագրողներ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի վարչությունից, պատվիրակությունը ճանաչողական այցով սեպտեմբերի 24-ից 28-ը գտնվելու է Հայաստանում:
Հանդիպման ընթացքում հյուրերը ներկայացրել են իրենց գործունեությունը եւ կատարած աշխատանքը, ինչպես նաեւ Հայաստան այցի նպատակը:
Ողջունելով հյուրերին՝ Արփինե Հովհաննիսյանը մանրամասն անդրադարձել է մեր երկրի ներքաղաքական իրավիճակին եւ վերջին շրջանի զարգացումներին, արտաքին ու ներքին քաղաքական մարտահրավերներին:

Арпине Ованнисян приняла находящихся в Армении с ознакомительным визитом представителей США и ЕС
27 сентября вице-спикер НС Арпине Ованнисян в рамках визита, организованного фондами Германским Фондом Маршала (ГФМ) Соединенных штатов Америки и его партнером в Армении Фондом сотрудничества Евразия (ФСЕ), приняла находящуюся в Армении делегацию, в составе которой должностные лица   США и ЕС, кураторы ключевых вопросов, политические эксперты и журналисты. Делегация будет находиться в Армении с ознакомительным визитом с 24 по 28 сентября. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью НС Армении.
В ходе встречи гости представили свою деятельность и проделанную работу, а также цель посещения Армении.
Приветствовав гостей, Арпине Ованнисян подробно осветила внутриполитическую ситуацию   и последние развития в РА, коснулась внешне- и внутриполитических вызовов.