Երուսաղեմի հյուրերին ցույց կտան, թե ինչ տեսք ուներ քաղաքը 2 հազար տարի առաջ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սուկկոտ տոնի օրերին, որն անցկացվում Է սեպտեմբերի 24-ից մինչեւ հոկտեմբերի 1-ը, Երուսաղեմի հյուրերը, մասնակցելով «Քայլ դեպի պատմության խորքը» Էքսկուրսիային, կկարողանան տեսնել, թե ինչ տեսք ուներ քաղաքը 2 հազար տարի առաջ:
Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Իսրայելի զբոսաշրջության նախարարությունը: Էքսկուրսիայի երթուղին անգլերենով եւ իվրիտով սկսվում Է Դավթի աշտարակի թանգարանից եւ անցնում Հին քաղաքով: Վիրտուալ իրականության ակնոցները հասանելի են Լացի պատի, Ռոբինսոնի կամարի մերձակայքում գտնվող դիտահարթակներում, Հրեական թաղամասում եւ Կարդո փողոցում:
Էքսկուրսավարը կպատմի հին Երուսաղեմի անցյալի ու գաղտնիքների մասին, իսկ հագնելով գարնիտուրը, շրջագայության մասնակիցները հնարավորություն կունենան ավելի խորը ընկալում եւ պատկերացում ստանալ Երկրորդ Տաճարի դարաշրջանի Երուսաղեմի մասին: Էքսկուրսիան նախատեսված Է մինչեւ 15 մարդուց բաղկացած խմբի համար, մասնակիցները պետք Է լինեն առնվազն 12 տարեկան, դրա տեւողությունը՝ 90 րոպե Է: Սուկկոտի տոնակատարության ավարտվելուց հետո շրջագայությունը հասանելի կլինի միայն նախնական գրանցմամբ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Гостям Иерусалима покажут, как выглядел город 2000 лет назад
В дни праздника Суккот, с 24 сентября по 1 октября 2018 года, гости Иерусалима смогут увидеть, как выглядел город 2000 лет назад, посетив экскурсию "Шаг в историю", как передает Арменпресс, об этом сообщает министерство туризма Израиля.
Маршрут экскурсии на английском языке и иврите начинается от музея Башни Давида и проходит через Старый город. Очки виртуальной реальности доступны на смотровых площадках у Стены Плача, Арки Робинсона, в Еврейском квартале и на улице Кардо.
Гид расскажет об истории и тайнах древнего Иерусалима, а надев гарнитуру, у участников тура будет возможность получить более глубокое понимание и представление об Иерусалиме эпохи Второго Храма.
Экскурсия рассчитана на группы до 15 человек, возраст участников от 12 лет, длительность – 90 минут. После окончания празднования Суккот, тур будет доступен только по предварительной записи.