Նիկոլ Փաշինյանը հուսով է, որ ընտրությունների քվեարկությունը և ձայների հաշվարկը կանցնեն սիրո և համերաշխության մթնոլորտում
Նիկոլ Փաշինյանը հուսով է, որ ընտրությունների քվեարկությունը և ձայների հաշվարկը
կանցնեն սիրո և համերաշխության մթնոլորտում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ուրախությամբ փաստում է, որ մայրաքաղաքում  ընտրություններն, ընդհանուր առմամբ, անցնում են լավ տրամադրությամբ, և որևէ լուրջ միջադեպ չկա: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Փարիզի օդանավակայանից «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի ուղիղ եթերի ժամանակ Փաշինյանը հույս է հայտնել, որ կլինեն օրինակելի քվեարկություն, օրինակելի ընտրություններ: «Իհարկե, կա այսպիսի մի վիճակագրություն, որ նախորդ անգամ  կայացած Երևանի քաղաքապետի ընտրությունների համեմատ  ակտիվությունն այս անգամ 1-2 տոկոսով քիչ է, բայց ես հույս ունեմ, որ մեր քաղաքացիներն ակտիվ մասնակցություն կցուցաբերեն, և քվեարկությունը և ձայների հաշվարկը կանցնեն սիրո և համերաշխության մթնոլորտում»,- նշել է նա:
Նիկոլ Փաշինյանը ևս մեկ անգամ ընդգծել է, որ ՀՀ քաղաքացու ազատ կամարտահայտմանը որևէ բան չի կարող սպառնալ: «Եվս մեկ անգամ կոչ եմ անում գնալ ընտրատեղամաս և քվեարկել, քանի որ միայն ձեր որոշումից է կախված ընտրությունների վերջնական արդյունքները: Ամեն ձայնը վճռորոշ է, և ամեն քաղաքացի իր խոսքը պետք է ասի այս ընտրություններում»,- ընդգծել է Փաշինյանը:

PM hopes for “love and solidarity” in ongoing Yerevan election
YEREVAN, SEPTEMBER 23, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan says he is happy that the Yerevan City Council election is overall proceeding in a good atmosphere and without any serious incidents.
In a live Facebook broadcast from the Paris airport, where the PM’s aircraft landed for a stop before heading to the US, he expressed hope that there will be exemplary voting and election.
“Certainly there is this statistics that compared to the previous Yerevan Mayor election, this time the activeness is 1-2% smaller, but I hope that our citizens will display active participation, and that the voting and the vote count will take place in an atmosphere of love and solidarity,” he said.
The PM once again stressed that nothing can threaten the free expression of will of the Armenian citizen.
“I am once again urging to head for the polling stations and vote because the final results of the election depend solely on your decision. Each vote is decisive, and each citizen should say his voice in this election,” he said.