Տանզանիայում լաստանավի խորտակման հետեւանքով զոհվածների թիվը հասել Է 136-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տանզանիայի Վիկտորիա լճում մարդատար լաստանավի խորտակման հետեւանքով զոհվածների թիվը հասել Է 136-ի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Reuters գործակալությունը՝ վկայակոչելով ոստիկանության ներկայացուցիչներին: Ավելի վաղ հաղորդվել Էր 86 զոհերի մասին:
Նավաբեկությունը սեպտեմբերի 20-ին տեղի Է ունեցել Յուկորա կղզու կառանատեղիից ոչ հեռու: «Ֆրանսպրես» գործակալության տվյալներով, նավի վրա եղել Է 200 մարդ, ինչը կրկնակի գերազանցում Էր դրա հնարավորությունները: Նաեւ նավը տեղափոխում Էր բեռներ, այդ թվում՝ եգիպտացորենով լցված պարկեր, բանան ու ցեմենտ:
Reuters-ի տեղեկատվության համաձայն, լաստանավի վրա ավելի քան 300 մարդ Է եղել, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Число погибших при крушении парома в Танзании возросло до 136 человек
Число людей, погибших при крушении пассажирского парома на озере Виктория в Танзании, возросло до 136, передает агентство Рейтер со ссылкой на представителя полиции. Ранее сообщалось о 86 жертвах, передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Инцидент произошел в четверг. Судно опрокинулось недалеко от причала на острове Юкора. По данным Франс Пресс, на борту находились 200 человек, что вдвое превышает возможности судна. Также судно перевозило груз, в том числе мешки с кукурузой, бананы и цемент. По информации Рейтер, на пароме находились более 300 человек.