Ռումինական «Ագերպրես» գործակալության տնօրենն ընտրվել է Լրատվական գործակալությունների եվրոպական ալյանսի գլխավոր քարտուղար
Ռումինական «Ագերպրես» գործակալության տնօրենն ընտրվել է Լրատվական
գործակալությունների եվրոպական ալյանսի գլխավոր քարտուղար
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռումիանական AGERPRES լրատվական գործակալության տնօրեն Ալեքսանդրու Գիբոին  ընտրվել է լրատվական գործակալությունների եվրոպական ալյանսի գլխավոր քարտուղար: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ընտրությունը տեղի է ունեցել Վարշավայում, լրատվական գործակալությունների եվրոպական ալյանսի կոնֆերանսի ընթացքում:
Կոնֆերանսը տեղի է ունեցել Վարշավայում սեպտեմբերի 20-21-ը, որի ընթացքում ընտրվել է ալյանսի նոր ղեկավար կազմը:
Կոնֆերանսի ընթացքում քննարկվել են նաև լրատվամիջոցների առջև ծառացած մարտահրավերները, կազմակերպության անդամ գործակալությունների միջև համագործակցության ամրապնդման, հեղինակային իրավունքի հետ կապված հարցեր:

YEREVAN, SEPTEMBER 21, ARMENPRESS. Director of AGERPRES, Romania’s national news agency, Alexandru Giboi has been elected Secretary General of the European Alliance of News Agencies (EANA), on Friday, during the EANA conference held in Warsaw, Poland.
The meeting of EANA news agencies heads took place in Warsaw in the period 20-21 September, when they also elected the new leadership of the Alliance.
The current challenges in media, collaboration strengthening among member agencies as well as the directive on copyright were also discussed during the conference.