Ռուսաստանցիներն անվերապահ առաջատարներն են մնում Անթալիայում զբոսաշրջիկների թվով
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: 2018 թվականի հունվարից մինչեւ օգոստոս ընկած ժամանակաշրջանում արդեն Անթալիայում են գտնվել գրեթե 9,2 մլն օտարերկրյա զբոսաշրջիկներ, ինչը կազմում Է ողջ 2017 թվականի ընթացքում միագումար տուրիստական թրաֆիկի 87 տոկոսը:
Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Ռուսաստանի տուրօպերատորների ասոցիացիան (ՌՏՕԱ):
Ռուսաստանցիներն անվերապահ առաջատարներն են Անթալիայում հանգստացողների թվաքանակով. նրանց բաժին Է ընկնում արտասահմանցի բոլոր զբոսաշրջիկների հոսքի 38,45 տոկոսը: Առաջին ութ ամսվա ընթացքում այս տարածաշրջանում հանգստացել են ՌԴ-ի 3 մլն 367 հազար 152 քաղաքացիներ: Սա 24,3 տոկոսով ավելի Է, քան անցյալ տարվա համապատասխան ժամանակաշրջանում:
Մեծ Է հավանականությունը, որ արդեն սեպտեմբերի արդյունքներով ռուսական շուկան կհասնի կամ նույնիսկ կգերազանցի ողջ 2017 թվականի ցուցանիշը (3,8 մլն զբոսաշրջիկ): 1,4 մլն զբոսաշրջիկների ցուցանիշով (նախորդ տարվա համեմատությամբ +30,2 տոկոս) Ռուսաստանին հաջորդում Է Գերմանիան, այնուհետեւ Ուկրաինան (537,7 հազար մարդ, -1,73 տոկոս): Անթալիայում զբոսաշրջիկների թվով առաջին հնգյակում նաեւ տեղ են գտել Մեծ Բրիտանիան (440 հազար, +69%) եւ Նիդեռլանդները (290 հազար, +47%), հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Россияне остаются безоговорочными лидерами по числу туристов в Анталье
За период с января по август 2018 года в Анталье уже побывало почти 9,2 миллиона иностранных туристов, что составляет 87% от суммарного туристического трафика за весь 2017 год. Как передает Арменпресс, об этом сообщает АТОР.
Россияне — безоговорочные лидеры по количеству отдыхающих в Анталье: на их долю приходится 38,45% всего зарубежного турпотока. За первые восемь месяцев в этом регионе отдохнуло 3 367 152 гражданина РФ. Это на 24,03% больше, чем за тот же период прошлого года. Велика вероятность, что уже по итогам сентября российский рынок выйдет или даже превзойдет показатель за весь 2017 год (3,8 миллиона туристов).
Вслед за Россией с показателем  в 1,4 миллиона туристов (+30,2% год к году) идет Германия, а затем — Украина (537,7 тысячи человек, – 1,73%). Также в первую пятерку по числу туристов в Анталье вошли Великобритания (440 тысяч, +69%) и Нидерланды (290 тысяч человек, +47%).