ՀՀ վարչապետը հեռախոսով զրուցել է Ադրբեջանի կրակոցից Կոթիում վիրավորված բնակչի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսով զրուցել է Ադրբեջանի գնդակոծության հետևանքով Տավուշի մարզի Կոթի գյուղում վիրավորված Սուրեն Սեփխանյանի հետ։ Այս մասին վարչապետը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Հենց նոր հեռախոսով զրուցեցի Կոթիում վիրավորված Սուրեն Սեփխանյանի հետ: Ոտքից է վիրավորվել, ոսկորը չի վնասվել: Ասում էր՝ լավ է: Ինձ ասում էր՝ դուխդ չգցես»- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Ադրբեջանի զինուժը սեպտեմբերի լույս 16-ի գիշերը կրակ է բացել ՀՀ  պաշտպանության նախարարության 3-րդ բանակային կորպուսի, ինչպես նաև  Տավուշի մարզի Կոթի գյուղի ուղղությամբ։ Ադրբեջանական կողմը կրակել է հիմնականում հրաձգային զենքերով, նաև մեծ՝ մինչև 12,7 մմ տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներով։ Հայկական կողմն իր գործողություններով լռեցրել է հակառակորդին։ Ադրբեջանական կողմի կեսգիշերին, 40 րոպե տևած գնդակոծության հետևանքով ոտքի շրջանում թեթև վիրավորվել է Կոթիի բնակիչ Սուրեն Սեփխանյանը (ծնված՝ 1957թ.): Նրա կյանքին վտանգ չի սպառնում։

Премьер-министр РА  поговорил по телефону  с жителем Коти, раненным в результате азербайджанского обстрела
Премьер-министр РА  поговорил по телефону  с жителем Коти, раненным в результате
азербайджанского обстрела
Премьер-министр РА  Никол Пашинян  поговорил по телефону  с жителем Коти Тавушской области  Суреном Сепханяном, раненным в результате азербайджанского обстрела. Об этом премьер написал в  Facebook.
«Только что связался по телефону с раненым жителем Коти  Суреном Сепханяном. Он ранен в  ногу, кость не  повреждена. Говорит – чувствую себя  хорошо. Мне сказал "не берите  в  голову"», - как передает Арменпресс, написал Никол Пашинян.
В ночь на  16 сентября  азербайджанские  ВС открыли огонь не  в сторону села Коти Тавушской  области,  главным образом они  стреляли в направлении  3-го армейского корпуса  МО РА. Стреляли   в основном из стрелковых орудий. Своими действиями армянская сторона заставила противника замолчать.
Об этом в  беседе с Арменпресс сказал пресс-секретарь МО РА Арцрун Ованнисян.
В  результате начавшегося в полночь 40-минутного обстрела легкое  ранение  в  ногу получил житель села Коти Сурен Сепханян (1957 г/р). Его жизни ничто не  угрожает.