Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Արկադի Դվորկովիչին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության նախկին փոխվարչապետ, «Սկոլկովո» հիմնադրամի խորհրդի համանախագահ, շախմատի համաշխարհային ֆեդերացիայի (ՖԻԴԵ) նախագահի թեկնածու Արկադի Դվորկովիչին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Արկադի Դվորկովիչը գոհունակությամբ է խոսել Հայաստանում շախմատի զարգացման մասին եւ նշել, որ տպավորված է հանրակրթության համակարգում շախմատի դասավանդման, շախմատի ուսուցիչների պատրաստման, ընդհանուր առմամբ, շախմատի տարածման մակարդակով։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ու Արկադի Դվորկովիչը, ովքեր վաղեմի բարեկամներ են, մտքեր են փոխանակել «Սկոլկովո» միջազգային գիտակրթական կենտրոնի գործունեության, գիտության ու տեխնոլոգիաների բնագավառում համագործակցության հնարավորությունների շուրջ:

Президент Армении принял Аркадия Дворковича
Президент Армении Армен Саркисян принял бывшего вице-премьера Российской Федерации, сопредседателя правления фонда «Сколково», кандидата в президенты Всемирной шахматной федерации (ФИДЕ) Аркадия Дворковича.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении, Аркадий Дворкович с удовлетворением говорил о развитии шахмат в Армении и отметил, что он был впечатлен шахматным образованием в системе общего образования, подготовкой учителей шахмат и вообще уровнем шахмат в стране.
Президент Армен Саркисян и Аркадий Дворкович, которые являются давними друзьями, обменялись мнениями о деятельности Международного научно-образовательного центра «Сколково» и о сотрудничестве в области науки и технологий.