Արմեն Սարգսյանին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Ուկրաինայի նորանշանակ դեսպան Պյոտր Լիտվինը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապեության նախագահ Արմեն Սարգսյանին սեպտեմբերի 13-ին իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Ուկրաինայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պյոտր Լիտվինը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Շնորհավորելով դիվանագետին պաշտոնը ստանձնելու առթիվ՝ նախագահ Սարգսյանը հաջողություն է մաղթել նրան եւ համոզմունք հայտնել, որ նորանշանակ դեսպանը կարեւոր ներդրում կունենա հայ-ուկրաինական արդյունավետ երկխոսության շարունակման գործում:
Դեսպան Լիտվինը վստահեցրել է, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում կանի ամեն հնարավորը՝ առավել ամրապնդելու եւ առաջ մղելու տարբեր ոլորտներում ձեւավորված հայ-ուկրաինական բարձր մակարդակի գործակցությունը:
Հավատարմագրերի հանձնմանը հաջորդած զրույցի ընթացքում կողմերը նշել են, որ երկու ժողովուրդները միմյանց հետ կապված են եղբայրական եւ բարեկամական հարաբերություններով, որոնք լավ հիմք են փոխգործակցության հետագա զարգացման համար:

Президенту Армении верительные грамоты вручил новоназначенный посол Украины в Армении Петр Литвин
Президент Армении Армен Саркисян сегодня принял верительные грамоты новоназначенного чрезвычайного и полномочного посла Республики Украина в Республике Армения Петра Литвина. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Армении.
Поздравив дипломата с вступлением в должность, президент Саркисян пожелал ему успеха и выразил уверенность, что новоназначенный посол внесёт важный вклад в дело продолжения результативного армяно-украинского диалога.
Посол Литвин заверил, что в ходе своего пребывания в должности сделает всё возможное для ещё большего укрепления и продвижения в различных отраслях налаженного на высоком уровне армяно-украинского взаимодействия.
В ходе последовавшей за вручением верительных грамот беседы стороны отметили, что два народа связаны друг с другом братскими и дружественными отношениями, которые являются хорошей основой для дальнейшего развития взаимодействия.