Փաշինյանի ու Մակրոնի հանդիպման օրակարգը բավական լայն է
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուիլ Մակրոնի միջև կայանալիք հանդիպման օրակարգը բավական լայն է: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին սեպտեմբերի 12-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսում լրագրողներին հայտնեց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
Նրա խոսքով՝ այս հանգամանքը խորհրդանշում է երկու երկրների միջև հարաբերությունների մակարդակը:
«Մենք Ֆրանսիայի հետ ծավալում ենք համագործակցություն թե՛ քաղաքական, թե՛ տնտեսական, թե՛ մշակութային ու սոցիալական բնագավառներում: Այս բոլոր հարցերը լինելու են օրակարգում»,- նշեց խոսնակը:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով Փարիզ կմեկնի սեպտեմբերի 14-15-ը: Այնտեղ նախատեսվում է Նիկոլ Փաշինյանի և Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուիլ Մակրոնի հանդիպումը: Նիկոլ Փաշինյանը կհանդիպի նաև Ֆրանսիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Այս այցի պայմանավորվածությունը ձեռք է բերվել Բրյուսելում վարչապետ Փաշինյանի և Մակրոնի միջև կայացած հանդիպման ժամանակ:

Повестка встречи Пашиняна с Макроном будет довольно широкой
Премьер-министр Армении Никол Пашинян встретится с президентом Франции Эммануэлем Макроном, и повестка встречи Пашиняна с Макроном будет довольно широкой.   Как передает «Арменпресс», об этом в беседе с журналистами сказал пресс-секретарь МИД Тигран Балаян.
По его словам, это свидетельствует об уровне отношений между обеими странами.
«С Францией мы сотрудничаем в политической, экономической, культурной и социальной областях. Все эти вопросы будут представлены в повестке»,- сказал он.
14-15 премьер-министр Армении посетит Париж, где проведет встречу с Эммануэлем Макроном. Кроме того, он встретится с армянской общиной Франции. Договоренность об этой встрече была достигнута во время встречи Пашиняна с Макроном в Брюсселе.