«Շանթ-2018». Զորավարժության սցենարով պայմանական հակառակորդը սրել է իրավիճակը սահմանին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Շանթ-2018» հրամանատարաշտաբային զորավարժության սցենարի համաձայն պայմանական հակառակորդը գործողություններ է սկսել սահմանին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում լրագրողների հետ զրույցում այս մասին հայտնեց պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«14:00-ի դրությամբ, ըստ սցենարի, տարածաշրջանում սրվել է դրությունը, սահմանին կուտակումներ կան: Պայմանական հակառակորդն անցել է կտրուկ գործողությունների, երկու կողմից զոհեր ունենք: Հիմա որոշակի գործողություններ են ընթանում: Փախստականների մեծ հոսքի վտանգ կա, որի ընթացքում Հայաստան ահաբեկիչներ կարող են ներխուժել»,- ասաց Հովհաննիսյանը:
Արծրուն Հովհաննիսյանի խոսքով՝ զորավարժության ընթացքում լինելու են նաև այլ պայմանական աղետային իրավիճակներ:
Հանրապետությունում տիրող օպերատիվ իրավիճակի մասին ժամանակ առ ժամանակ կտեղեկացվի: Հաջորդ ճեպազրույցը տեղի կունենա 16:00-ին:

SIMULATION - SHANT 2018: Simulated adversary escalates situation at border as part of drills scenario
SIMULATION - SHANT 2018: Simulated adversary escalates situation at border as part of drills
YEREVAN, SEPTEMBER 11, ARMENPRESS. In accordance to the simulated SHANT 2018 drills, the adversary has launched operations at the border, defense ministry spokesperson Artsrun Hovhannisyan told reporters in the ministry HQ.
“As of 14:00, according to the scenario, the situation has escalated in the region, there are build-ups at the border. The simulated adversary has launched drastic actions, we have casualties from both sides. Now, certain operations are underway. There is a danger of a big refugee flow, during which terrorists might infiltrate into Armenia,” he said.
Hovhannisyan said that the drills will also feature other scenarios, like simulated disaster scenarios.