ՀՀ վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Տաջիկստանի նախագահին՝ Անկախության օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը սեպտեմբերի 9-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Տաջիկստանի Հանրապետության նախագահ Էմոմալի Ռահմոնին՝ Տաջիկստանի Անկախության օրվա առթիվ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս և լավագույն բարեմաղթանքներս Տաջիկստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ: Համոզված եմ, որ բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսության ակտիվացումը, տնտեսական և մշակութային-հումանիտար ոլորտներում փոխշահավետ երկարաժամկետ ծրագրերի իրականացումը կնպաստեն հայ-տաջիկական հարաբերությունների հետագա զարգացմանը և գործընկերության մակարդակի բարձրացմանը:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և բարեկեցություն, իսկ Տաջիկստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»,- նշված է ՀՀ վարչապետի ուղերձում:

YEREVAN, SEPTEMBER 9, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has addressed a congratulatory telegram to Tajikistan’s President Emomali Rahmon on September 9 on the occasion of the Tajik Independence Day, the government’s press service said.
Accept my sincere congratulations and best wishes on the occasion of the Independence Day of the Republic of Tajikistan. I am convinced that the activation of the high-level political dialogue and the implementation of mutually beneficial long-term projects in the economic and cultural-humanitarian fields will contribute to further development of the Armenian-Tajik relations and elevation of the level of partnership.
I wish you good health and welfare, and peace and prosperity to the good people of Tajikistan,” the Armenian PM said in the telegram.