Կրեմլում անկեղծ խոսակցություն են ակնկալում Պուտինի եւ Փաշինյանի հանդիպմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանն անկեղծ ու լուրջ խոսակցություն է ակնկալում սեպտեմբերի 8-ին ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի եւ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջեւ կայանալիք հանդիպմանը, երկուստեք կուտակվել են բազմաթիվ հարցեր: Այդ մասին, ինչպես հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին, լրագրողներին հայտարարել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Շատ հարցեր են կուտակվել ինչպես մեր կողմից, այնպես էլ հայկական կողմից, ուստի մենք անկեղծ, լուրջ խոսակցություն ենք ակնկալում բոլոր այն հարցերի շուրջ, որոնք վերաբերում են ինչպես երկկողմ, այնպես Էլ ԵԱՏՄ-ի եւ ՀԱՊԿ-ի գծով համագործակցությանը»,- ասել Է Ուշակովը:
Ինչպես հավելել են Կրեմլի մամուլի ծառայությունում, հանդիպման ընթացքում պլանավորվում Է քննարկել հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների զարգացման, ինչպես նաեւ եվրասիական տարածքի ինտեգրացիոն միավորումներում համագործակցության հարցերը:

YEREVAN, SEPTEMBER 5, ARMENPRESS. Russia expects an honest and serious conversation during the upcoming September 8 meeting between Russian President Vladimir Putin and Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan, numerous questions have been accumulated on both sides, Putin’s aide Yuri Ushakov told reporters, according to RIA Novosti.
“Many questions have accumulated from both our side and the Armenian side, therefore we expect an honest and serious conversation around all those issues which relate to both bilateral cooperation, as well as cooperation in terms of EEU and CSTO,” Ushakov said.
The Kremlin’s press service added that it is expected that the development of the allied Armenian-Russian relations, as well as cooperation in the integration unions of the Eurasian territory will be discussed at the meeting.