Հայկ Մարությանի ձևակերպումներն այնքան էլ ճշգրիտ չեն եղել. Նիկոլ Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Իմ քայլը» դաշինքի Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Հայկ Մարությանի ձևակերպումներն այնքան էլ ճշգրիտ չեն եղել: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, լրագրողների հետ զրույցում նման կարծիք հայտնեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Հայկ Մարությանի ձևակերպումներն այնքան էլ ճշգրիտ չեն եղել։ Ես կարծում եմ, որ ցանկացած մեր հայտարարություն, ցանկացած քաղաքական hայտարարության պետք է տեղավորվի սիրո և համերաշխության հեղափոխության մեջ։ Այնպես որ, կարծում եմ, որ մենք ավելի վառ գույների մասին պետք է խոսենք, քան սևի ու սպիտակի», - ասաց վարչապետը։
«Իմ քայլը» դաշինքի քաղաքապետի թեկնածու Հայկ Մարությանը սեպտեմբերի 2-ին դաշինքի անդամների հետ հանդիպմանը ելույթի ժամանակ հայտարարությունը բուռն քննադատության էր արժանացել թե՛ հասարակության, թե՛ քաղաքական ուժերի կողմից։ « «Այսօր Հայաստանում իրավիճակը շատ պարզ է. կան սպիտակ ուժեր և կան սև ուժեր, վերջ։ Ես ուզում եմ պաշտոնական հայտարարել, չնայած գիտեք, բայց պետք է ասեմ, այո՛, մենք սպիտակ ուժերն ենք, իսկ բոլոր նրանք, ովքեր չեն ուզում, որ մենք հաջողություն ունենանք, ես կարող եմ ասել, որ սեւ ուժերն են»,- ասել էր Մարությանը։
Մարությանը ֆեյսբուքի իր էջում պարզաբանել էր, որ ամենևին անթերի չէ և կարծում է, որ կարող էր ավելի հստակ ձևակերպել խոսքը:

PM weighs in on scandalous statement of Yerevan mayoral candidate Hayk Marutyan
YEREVAN, SEPTEMBER 4, ARMENPRESS. The phrasing chosen by Hayk Marutyan, candidate for Yerevan Mayor from the My Step bloc, weren’t too accurate, Prime Minister Nikol Pashinyan told reporters.
“Hayk Marutyan’s phrasings weren’t too accurate. I believe that each of our statements, each political announcement must fit into the revolution of love and solidarity. Therefore I think that we must speak about brighter colors that black and white,” the PM said.
During a fundraiser event earlier on September 2, Hayk Marutyan, the acclaimed actor and producer who is running for Yerevan Mayor, made a speech which was widely criticized both by the society and political parties.
“Today the situation in Armenia is very clear: there are white forces and there are black forces, period. I want to officially announce, although you know [this], but I have to say, indeed – we are the white forces, and all others who don’t want us to succeed, I can say they are the black forces,” Marutyan said.
Marutyan later released a statement on Facebook, saying he isn’t perfect and that he believes he could have chosen a clearer phrasing.
Hayk Marutyan is perhaps best known for the critically acclaimed TV comedy show Kargin Haghordum. Marutyan has also starred in numerous other TV series and sitcoms, as well as feature films. He is also a screenwriter and producer. For many years Hayk Marutyan has been engaged in activism in social and political matters.