Բակո Սահակյանն ու Արմեն Սարգսյանը մասնակցել են Արցախի անկախության հռչակման 27-րդ տարեդարձին նվիրված միջոցառումներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 2-ին մասնակցել է Արցախի Հանրապետության անկախության հռչակման 27-րդ տարեդարձին նվիրված տոնական միջոցառումներին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, նախագահ Սահակյանը ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ միասին այցելել է Ստեփանակերտի հուշահամալիր, ծաղկեպսակ եւ ծաղիկներ դրել Արցախի անկախության ու ազատության համար զոհված ազատամարտիկների, Ազգային ժողովի առաջին նախագահ Արթուր Մկրտչյանի շիրիմներին:
Միջոցառումներին մասնակցել են նաև  ԱՀ երկրորդ Նախագահ Արկադի Ղուկասյանը, Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգեւ արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Արցախի եւ Հայաստանի բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, ներկայացուցիչներ Սփյուռքից եւ հյուրեր արտերկրից:

Бако Саакян и Армен Саркисян приняли участие в праздничных мероприятиях по случаю 27-летия Независимости Арцаха
Бако Саакян и Армен Саркисян приняли участие  в  праздничных мероприятиях по случаю
27-летия  Независимости Арцаха
2 сентября президенты  Армении и Арцаха Бако Саакян и Армен Саркисян приняли участие  в  праздничных мероприятиях по случаю 27-летия  Независимости Арцаха.
Как сообщили Арменпресс в  Главном информационном  управлении  аппарата президента Республики Арцах, Бако  Саакян и Армен Саркисян посетили Мемориал в  Степанакерте и возложили цветы в память тех, кто  пал на независимость и свободу  Арцаха, а также к  могиле  первого председателя  Национального собрания  НКР Артура  Мкртчяна.
В мероприятиях приняли участие  также второй  президент АР Аркадий  Гукасян, предводитель Арцахской  епархии ААЦ архиепископ Паргев Мартиросян, спикер НС Арцаха Ашот Гулян, госминистр Григорий  Мартиросян, высокопоставленные  чиновники РА и АР, представители Диаспоры, иностранные  гости.