Հայաստանը կմասնակցի Դամասկոսի միջազգային էքսպոյին
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Բիզնես Արմենիա»-ի և Սիրիայում Հայաստանի դեսպանության աջակցությամբ Դամասկոսի 60-րդ միջազգային ցուցահանդեսին ներկայացվելու նպատակով երեկ երեկոյան Սիրիայի մայրաքաղաք են ուղարկվել արտահանման ենթակա ապրանքների նմուշներ ու կատալոգներ։
Հոկտեմբերի 6-15-ը «Բիզնես Արմենիա»-ի աջակցությամբ առաջին անգամ հայաստանյան արտահանող և արտահանման ներուժ ունեցող 34 ընկերություններ կմասնակցեն Դամասկոսի միջազգային էքսպոյին՝ ներկայացնելով մեքենաշինության, շինանյութերի արտադրության, դեղագործության, սննդարդյունաբերության ոլորտները։
«Սիրիան ակտիվ քայլեր է անում տնտեսության վերականգնման նպատակով։ Սա հայաստանյան տնտեսվարողների համար լավ փուլ է՝ շոշափելու մերձավորարևելյան շուկայի պահանջարկը։ Դրական արձագանքի դեպքում կարող ենք ակնկալել արտահանման պայմանագրեր»,- նշել է «Բիզնես Արմենիա»-ի Արտահանողների աջակցության կառավարիչ Անահիտ Մկրտչյանը։
Ցուցահանդեսի շրջանակում կներկայացվեն նաև Հայաստանի գործարար միջավայրի, զբոսաշրջային գրավչությունների վերաբերյալ տպագիր նյութեր։
Նմուշների առաքմանը նախորդել է Սիրիայում մեր երկրի դեսպան Արշակ Փոլադյանի և հայաստանյան գործարարների հանդիպումը:

Армения примет участие в международной выставке в Дамаске
При поддержке фонда «Бизнес Армения» и посольства Армении в Сирии, вчера вечером в Дамаск высланы образцы и каталоги экспортной продукции, производимой в Армении, для участия в 60-й международной выставке в Дамаске. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает пресс-служба фонда «Бизнес Армения».
6-15-го октября, при поддержке фонда «Бизнес Армения», впервые в Дамаске будет представлена экспортная продукция 34 армянских компаний в самых различных отраслях – машиностроении, производстве стройматериалов, фармацевтике, пищевой промышленности.
«Сирия делает активные шаги для восстановления своей экономики. Это хороший повод для армянских производителей  – прощупать ближневосточный рынок. Можем ожидать от выставки заключения договоров»,- сказала управляющая поддержкой экспортерам фонда «Бизнес Армения» Анаит Мкртчян.
На выставке будут представлены также материалы о бизнес-среде в Армении, привлекательности туризма и пр.
Этому мероприятию предшествовала встреча посла Армении в Сирии Аршака Поладяна с армянскими производителями.