Թրամփն սպառնացել Է, որ ԱՄՆ-ը դուրս կգա Առեւտրի համաշխարհային կազմակերպությունից
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը չի բացառել, որ կարող Է քննարկել Առեւտրի համաշխարհային կազմակերպությունից (ԱՀԿ) Միացյալ Նահանգների դուրս գալու հարցը: «Եթե նրանք (ԱՀԿ-ն) դեպի լավը չգնան, ես դուրս կգամ ԱՀԿ-ից»,- հայտարարել Է նա Bloomberg գործակալությանը տված հարցազրույցում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ավելի վաղ նախագահը քանիցս դժգոհություն Է հայտնել կազմակերպության աշխատանքից, որը, նրա կարծիքով, ոտնահարում Է ամերիկյան շահերը:
Թրամփը նաեւ «ոչ բավականաչափ լավ» Է համարել Եվրամիության կողմից ավելի վաղ ընդունված որոշումն ամերիկյան արտադրության ավտոմոբիլների ներկրման մաքսերի չեղարկման մասին՝ ԱՄՆ-ի կողմից սահմանված՝ պողպատի եւ ալյումինի սակագների փոխարեն:
«Դա ոչ բակավանաչափ լավ որոշում Է»,- ասել Է նախագահը: «Նրանց գնորդները սովորել են գնել իրենց, այլ ոչ թե մեր ավտոմեքենաները», պարզաբանել Է նա, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Трамп пригрозил выходом США из ВТО
Президент США Дональд Трамп не исключил, что может рассмотреть вопрос о выходе Соединенных Штатов из Всемирной торговой организации (ВТО), передает Арменпресс со ссылкой на  INTERFAX.RU.
"Если они (ВТО ) не изменятся к лучшему, я выйду из ВТО", - заявил он в интервью агентству Bloomberg.
Ранее президент неоднократно выражал недовольство работой организации, которая, по его мнению, ущемляет американские интересы.
Д.Трамп также назвал "недостаточно хорошим" объявленное Евросоюзом ранее принятое решение об отмене ввозных пошлин на автомобили американского производства в обмен на введенные США тарифы на сталь и алюминий.