Սասուն Խաչատրյանը լիահույս է մարտի 1-ի գործն ամբողջությամբ բացահայտելու հարցում
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանը լիահույս է, որ մարտի 1-ի գործն ամբողջությամբ, այդ թվում՝ սպանություններ կատարած անձանց մասով բացահայտվելու է: «Ամեն ինչ արվում է և արվելու է, և ես լիահույս եմ, որ այս գործն ամբողջությամբ, այդ թվում՝ սպանություններ կատարած անձանց մասով բացահայտվելու է»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հատուկ քննչական ծառայության պետը:
ՀՔԾ պետը նաև ընդգծեց, որ մարտի 1-ի գործով քրեական գործերը միավորված են և քննվում են մեկ վարույթում:  «Սահմանադրական կարգի տապալման քրեական գործը միացվել է սպանությունների փաստերով հարուցված քրեական գործին և քննվում են մեկ միասնական վարույթում»,- նշեց Սասուն Խաչատրյանը:

YEREVAN, AUGUST 30, ARMENPRESS. Head of the Special Investigation Service of Armenia Sasun Khachatryan is hopeful that the 2008 March 1 case will be fully disclosed, including the persons who committed the murders, reports Armenpress.
“Everything is done and will be done for that purpose, and I am full of hope that this case will be completely disclosed, also in terms of the persons who committed the murders”, the SIS chief told reporters after today’s Cabinet session.
He stated that the criminal cases over March 1 case are united and being investigated under one case.