Սասուն Խաչատրյանը լիահույս է մարտի 1-ի գործն ամբողջությամբ բացահայտելու հարցում
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանը լիահույս է, որ մարտի 1-ի գործն ամբողջությամբ, այդ թվում՝ սպանություններ կատարած անձանց մասով բացահայտվելու է: «Ամեն ինչ արվում է և արվելու է, և ես լիահույս եմ, որ այս գործն ամբողջությամբ, այդ թվում՝ սպանություններ կատարած անձանց մասով բացահայտվելու է»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Հատուկ քննչական ծառայության պետը:
ՀՔԾ պետը նաև ընդգծեց, որ մարտի 1-ի գործով քրեական գործերը միավորված են և քննվում են մեկ վարույթում:  «Սահմանադրական կարգի տապալման քրեական գործը միացվել է սպանությունների փաստերով հարուցված քրեական գործին և քննվում են մեկ միասնական վարույթում»,- նշեց Սասուն Խաչատրյանը:

Сасун Хачатрян надеется, что дело 1-го марта будет полностью раскрыто
Начальник Особой следственной службы СК Армении Сасун Хачатрян надеется, что дело 1-го марта будет полностью раскрыто, в том числе, по части непосредственных лиц, совершивших убийства. Как передает «Арменпресс», он сказал об этом в беседе с журналистами 30-го августа.
«Делается все, и я надеюсь, что дело 1-го марта будет полностью раскрыто, в том числе, по части непосредственных лиц, совершивших убийства»,-сказал он.
По его словам, все дела, относящиеся к событиям 1-го марта, объединены в одно дело и расследуются в пределах одного расследования. «Дело о насильственном свержении конституционного строя объединено с делами об убийствах и они расследуются в пределах одного расследования»,- сказал начальник Особой следственной службы СК Армении Сасун Хачатрян.
С 1-го августа 45 депутатов НС Армении представили личные гарантии под изменение ареста как меры пресечения для Роберта Кочаряна. Об этом сказал руководитель офиса Роберта Кочаряна Виктор Согомонян.