Դիմակավորված և ինքնաձիգերով զինված անձինք ներխուժել են վճռաբեկ դատարանի նախկին նախագահի տան տարածք. մեկ անձ ձերբակալվել է
Դիմակավորված և ինքնաձիգերով զինված անձինք ներխուժել են վճռաբեկ դատարանի
նախկին նախագահի տան տարածք. մեկ անձ ձերբակալվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Դիմակավորված և ինքնաձիգերով զինված երեք անձ օգոստոսի 28-ին՝ ժամը 22-ի սահմաններում, մուտք են գործել Ձորաղբյուրում գտնվող՝ ՀՀ վճռաբեկ դատարանի նախկին նախագահ Արման Մկրտումյանի առանձնատան տարածք, որի ժամանակ տանն են եղել Արման Մկրտումյանը և նրա ընտանիքի անդամները։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Սոնա Տռուզյանը:
«Անվտանգության տեսախցիկների միջոցով նկատելով նրանց՝ Արման Մկրտումյանը և նրա որդին դուրս են եկել բակ։
Նախնական տվյալներով՝ զինված անձանց կողմից ինքնաձիգից արձակվել են անկանոն կրակոցներ։
Ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձանցից մեկը վնասազերծվել է և ձերբակալվել։
ՀՀ ՔԿ Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ավազակային հարձակման և զենք, ռազմամթերք ապօրինի ձեռք բերելու ու պահելու դեպքի առթիվ»,- գրել է Սոնա Տռուզյանը։

Неизвестные в масках и с автоматами проникли в особняк бывшего председателя Кассационного суда Армении Армана Мкртумяна: один из них задержан
Неизвестные в масках и с автоматами проникли в особняк бывшего председателя
Кассационного суда Армении Армана Мкртумяна: один из них задержан
Около 22 часов 28 августа трое лиц в масках, вооруженные автоматами, проникли в особняк бывшего председателя Кассационного суда Армении Армана Мкртумяна в Дзорахпюре. Как передает «Арменпресс», об этом пишет на своей странице в Facebook советник главы Следственного комитета Армении Сона Трузян.
В момент нападения хозяин дома и домочадцы находились в особняке. Заметив нападавших на камерах видеонаблюдения, хозяин дома с сыном вышли во двор. По предварительным данным, нападавшие произвели несколько выстрелов. Один из предполагаемых преступников обезврежен и задержан. Возбуждено уголовное дело по факту разбойного нападения и незаконного оборота оружия и боеприпасов.