Ռոբերտ Քոչարյանը «Զվարթնոց»-ում որևէ բաժնեմաս չունի և երբևէ չի էլ ունեցել. «Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ»-ի հայտարարությունը
Ռոբերտ Քոչարյանը «Զվարթնոց»-ում որևէ բաժնեմաս չունի և երբևէ չի էլ ունեցել.
«Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ»-ի հայտարարությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ընկերությունը հերքում է որոշ լրատվամիջոցներում տարածված լուրերն այն մասին, թե Հայաստանի Հանրապետության երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում բաժնեմաս ունի: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, «Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ն հայտարարություն է տարածել.
«Վերջերս հայաստանյան որոշ լրատվամիջոցներ լուրեր են տարածել, որ Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը բաժնեմաս ունի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում: Այդ տեղեկատվությունը Ռոբերտ Քոչարյանն անձամբ հերքել է վերջերս տված իր հարցազրույցում:
«Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ն ցանկանում է հստակեցնել, որ հանդիսանում է բաց և թափանցիկ ընկերություն, որը հարյուրավոր միլիոն դոլարների ներդրումներ է իրականացրել Հայաստանի տնտեսության մեջ, ինչը վերջին երկու տասնամյակների ընթացքում նպաստել է Հայաստանի կայուն զարգացմանը:
Ռոբերտ Քոչարյանը մեր ընկերությունում որևէ բաժնեմաս չունի և երբևէ չի էլ ունեցել: «Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ-ն պատրաստ է այս փաստը հաստատելու համար իր հաշվապահական հաշվառման գրքերը և գրանցումները տրամադրել մանրամասն աուդիտ իրականացնելու համար»,- ասված է հայտարարության մեջ:

2nd President Kocharyan has no shares in Zvartnots airport and never had - Armenia International Airports CJSC issues statement
2nd President Kocharyan has no shares in Zvartnots airport and never had - Armenia
International Airports CJSC issues statement
YEREVAN, AUGUST 23, ARMENPRESS. Armenia International Airports CJSC denied the media reports according to which 2nd President of Armenia Robert Kocharyan has shares in the Zvartnots international airport, reports Armenpress.
Armenia International Airports CJSC issued a statement which says: “Recently some Armenian media outlets reported that 2nd President of Armenia Robert Kocharyan has a share in the Zvartnots international airport. Kocharyan personally denied these reports in one of his recent interviews.
Armenia International Airports CJSC would like to make a clarification that it is an open and transparent company which invested hundreds of millions of dollars in Armenia’s economy which contributed to the country’s sustainable development in the last two decades.
Robert Kocharyan has no shares in our company and never had. In order to confirm this fact Armenia International Airports CJSC is ready to provide its accounting books and recordings for conducting a detailed audit”.