ՀՀ Պաշտպանության նախարարը և «Ռոսաբարոնէքսպորտ»-ի գլխավոր տնօրենը քննարկել են ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցերի լայն շրջանակ
ՀՀ Պաշտպանության նախարարը և «Ռոսաբարոնէքսպորտ»-ի գլխավոր տնօրենը
քննարկել են ռազմատեխնիկական համագործակցության հարցերի լայն շրջանակ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը «ԱՐՄԻԱ-2018» միջազգային ռազմատեխնիկական ցուցահանդեսի և «Ազգային անվտանգության շաբաթ» համաժողովի շրջանակներում այսօր հանդիպել է «Ռոսաբարոնէքսպորտ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Միխեևի հետ։ Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ռազմատեխնիկական համագործակցության ընթացիկ հարցերի լայն շրջանակ»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ գրել է նա։

YEREVAN, AUGUST 21, ARMENPRESS. Armenian defense minister Davit Tonoyan today met with Director General of Rosoboronexport JSC Alexander Mikheev within the frames of the Army 2018 International Military and Technical expo and the National Security Week forum in Moscow, Artsrun Hovhannisyan – spokesperson of the Armenian defense minister, said on Facebook, Armenpress reports.
“During the meeting wide range of issues relating to the ongoing military-technical cooperation were discussed”, Hovhannisyan said.