Քեւին Սփեյսիի մասնակցությամբ նոր ֆիլմը 287 դոլար Է հավաքել վարձույթի առաջին օրերին. THR
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դերասան Քեւին Սփեյսիի մասնակցությամբ «Միլիարդատերերի ակումբը» ֆիլմը 287 դոլար Է հավաքել ԱՄՆ-ում վարձույթի առաջին օրերին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, օգոստոսի 19-ին հայտնել Է The Hollywood Reporter հանդեսը:
Հրատարակության տվյալներով՝ ֆիլմը չի մտել Լոս Անջելեսի եւ Նյու Յորքի վարձույթ: Բացի Սփեյսիից, ֆիլմում նաեւ նկարահանվել են Էմմա Ռոբերթսը, Սյուքի Ուոթերհաուսը եւ Էնսել Էլգորթը:
2018 թվականի ապրիլին Լոս Անջելեսի (Կալիֆոռնիայի նահանգ) դատախազությունն ստուգումներ Է սկսել «Թղթե տուն» սերիալում նախկին գլխավոր դերակատարներից մեկին՝ Քեւին Սփեյսիին, սեռական ոտնձգությունների մեջ ներկայացաված մեղադրանքների կապակցությամբ:
Սփեյսիի սկանդալը ծավալվել Է այն բանից հետո, երբ 2017 հոկեմբերի վերջին դերասան Էնթոնի Ռեփը նրան մեղադրեց սեռական ոտնձգությունների մեջ, որոնք իբր տեղի են ունեցել շուրջ 30 տարի առաջ: Ռեփն այն ժամանակ անչափահաս Է եղել: Սփեյսին ինքը ասել Է, որ չի հիշում այդ միջադեպը, բայց ընդսմին ընդունել Է հոմոսեքսուալությունը:
Ավելի ուշ նրա ներկայացուցիչը հայտարարել Է, որ դերասանը դիմելու Է բուժօգնության եւ հետազոտություն Է անցնելու:
Հետագայում ԶԼՄ-ները հայտնել են, որ ութ մարդ, որոնք մասնակցել են «Թղթե տուն» սերալի նկարահանումներին, լրագրողներին պատմել են Սփեյսիի կողմից սեռական ոտնձգությունների մասին: Դերասանի նկատմամբ նմանօրինակ մեղադրանքներով հանդես Է եկել մոտավորապես երեք տասնյակ մարդ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

THR: новый фильм с участием Кевина Спейси собрал $287 в первые дни проката
Фильм "Клуб миллиардеров" (Billionaire Boys Club) с участием актера Кевина Спейси собрал $287 в первые дни проката в США. Об этом в воскресенье сообщил журнал The Hollywood Reporter, передает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
По данным издания, фильм не вышел в прокат в Лос-Анджелесе и Нью-Йорке. Помимо Спейси в фильме также снялись Эмма Роберс, Сьюки Уотерхаус и Энсел Элгорт.
В апреле 2018 года прокуратура Лос-Анджелеса (штат Калифорния) начала проверку в связи с обвинениями в сексуальных домогательствах бывшего исполнителя одной из главных ролей в сериале "Карточный домик" (House of Cards) Кевина Спейси. Скандал вокруг Спейси произошел после того, как в конце октября 2017 года актер Энтони Рэпп обвинил его в сексуальных домогательствах, якобы имевших место около 30 лет назад. Рэпп тогда был несовершеннолетним. Сам Спейси сказал, что не помнит этого инцидента, но при этом признался в гомосексуальности. Позже его представитель заявил, что актер обратится за лечением и пройдет обследование.
Впоследствии СМИ сообщили, что восемь человек, участвовавших в съемках сериала "Карточный домик", рассказали журналистам о домогательствах со стороны Спейси. С аналогичными обвинениями в отношении актера выступили около трех десятков человек.