Սոցիալական ապահովության ոլորտում մեկ ամսում հարուցված քրեական գործերով պատճառված վնասը կազմում է 627 միլիոն 331 հազար 980 դրամ
Սոցիալական ապահովության ոլորտում մեկ ամսում հարուցված քրեական գործերով
պատճառված վնասը կազմում է 627 միլիոն 331 հազար 980 դրամ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սոցիալական ապահովության ոլորտում 2018 թ. հուլիս և օգոստոս ամիսների ընթացքում արձանագրված կոռուպցիոն դեպքերով ՀՀ իրավասու մարմինների վարույթում հարուցվել է ընդհանուրը 92 քրեական գործ, որոնց նախաքննության ընթացքում ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ 2018 թվականի օգոստոսի 10-ի դրությամբ` վերը նշված հոդվածներով մեղադրանք է առաջադրվել ընդհանուրը 50 անձի:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ գլխավոր դատախազության հանրային կապերի բաժնից, նշված քրեական գործերով պատճառված վնասը նախնական հաշվարկով կազմում է 627 միլիոն 331 հազար 980 ՀՀ դրամ, որից նախաքննության ընթացքում`  օգոստոսի 10-ի դրությամբ, վերականգնվել է 27 միլիոն 515 հազար 500 ՀՀ դրամը:

Злоупотреблениями в сфере соцстрахования за месяц нанесен ущерб в размере 627 млн 331.980 драмов
Генеральная прокуратура Армении за июль-август этого года выявила злоупотребления в таких сферах, как социальное обеспечение. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью Генпрокуратуры Армении.
Отмечается, что лишь по части нарушений в сфере социального обеспечения за указанный период возбуждено 92 уголовных дела, 50 человек обвиняются во взяточничестве, присвоении средств, злоупотреблении служебным положением, подделке документов.
Нанесенный государству ущерб по предварительным подсчетам оценен в 627 млн 331.980 драмов, около 27 млн 515.500 драмов уже возвращены в бюджет.