«Հարավկովկասյան երկաթուղի»-ում գործողությունները դեռևս գաղտնիության շրջանակում են. Դավիթ Անանյան
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունում պետական եկամուտների կոմիտեի գործողությունները գաղտնիության շրջանակում են ու ՊԵԿ-ը դեռևս լրացուցիչ տեղեկություններ չի կարող տրամադրել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին կառավարության նիստից հետո ՊԵԿ նախագահ Դավիթ Անանյանը:
«Որոշակի գործողություններ են կատարվում, որոնք գաղտնիության շրջանակում են: Դիմակավորված անձինք չեն եղել, նրանք եղել են ավտոմեքենաների մեջ, վերջում օգնել են որոշ փաստաթղթերի տեղափոխման հարցում»,- ասաց Անանյանը:
Հարցին, թե ինչո՞ւ է ՊԵԿ-ը գործողությունները գիշերն իրականացրել՝ Անանյանն ասաց. «Որովհետև դատարանից համապատասխան սանկցիան ստացել ենք ուշ»:

confidentiality framework – SRC Chairman
YEREVAN, AUGUST 16, ARMENPRESS. The operations of the Armenian State Revenue Committee in the South Caucasus Railway CJSC are within the confidentiality framework, and the SRC cannot provide additional information yet, SRC Chairman Davit Ananyan told reporters after today’s Cabinet session, reports Armenpress”.
“Some operations are being carried out which are within confidentiality framework. There were no masked persons, they have been in cars and in the end helped to move some documents”, Ananyan said.
Asked why the SRC conducted the operations at night, he said: “Because we received late the respective sanction by the court”.